Rubriky:

Ostatní

Brazilský fotbalista Ronaldo se zapletl s transvestity, vyšetřuje ho policie

29. dubna 2008 08:52 - RIO DE JANEIRO

Brazilská policie v pondělí oznámila, že zahájila vyšetřování brazilské fotbalové hvězdy Ronalda na základě výpovědi tří transvestitů. Ti tvrdí, že je hráč italského klubu AC Milán ohrožoval poté, co je vzal do motelu v Riu de Janeiro, píše agentura Reuters.

Policie na tiskové konferenci oznámila, že zároveň prověřuje žalobu jednatřicetiletého Ronalda, podle nějž se ho jeden ze tří transvestitů pokoušel vydírat. Požadoval prý 50 000 realů (asi 480 000 korun) za to, že nic neřekne novinářům.

Ronaldo, který se v Brazílii léčí ze zranění, podle policie opustil v pondělí nad ránem noční klub v luxusní čtvrti Barra da Tijuca se třemi "lehkými dívkami" a zamířil s nimi do motelu. Až tam ale zjistil, že prostitutky jsou ve skutečnosti převlečení muži. Každému z nich nabídl 1000 realů, aby trapnou záležitost ututlali, ale s tím souhlasili jen dva z nich.

"Musíme prověřit obě strany příběhu, jak verzi těch transvestitů, tak Ronalda," řekl na tiskové konferenci Carlos Augusto Nogueira, policejní velitel okrsku, který incident prošetřuje. Ronaldo v prohlášení, které zveřejnila televizní stanice O Globo, uvedl, že se stal obětí vydírání a podnikne všechny možné kroky, aby očistil své jméno.

Trojnásobný nejlepší fotbalista světa v únoru utrpěl zranění v zápase proti Livornu a poté se podrobil operaci přetrhaných vazů v pravém koleni. Podle lékařů měl být mimo hru sedm až devět měsíců. Podobné zranění měl na pravém koleně v roce 2000 během působení v Interu Milán.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní