Rubriky:

Ostatní

Bohemians 1905 vyhráli turnaj v Nové Včelnici

5. července 2008 20:54 - NOVÁ VČELNICE

Druholigoví fotbalisté Bohemians 1905 v sobotu vyhráli tradiční turnaj v Nové Včelnici v konkurenci ligových celků Liberce a Českých Budějovic a slovenského šampióna Artmedie Petržalka.

"Klokani" sice v semifinále právě s bratislavským týmem prohráli po penaltovém rozstřelu, ale protože Artmedia z časových důvodů nemohla nastoupit k finále, do souboje o první místo s Libercem proklouzli Bohemians. Nabídnutou šanci bezezbytku využili a dvougólovým obratem ve finále dokráčeli k triumfu. Třetí místo obsadily Budějovice, které porazily Petržalku.

Na jihu Čech tak došlo k překvapení na účet favoritů. Ceny typické pro novovčelnický turnaj - košík plný hub, kbelík borůvek a velkou láhev tuzemského rumu - si odvezla "Bohemka", která na jaře sestoupila z nejvyšší soutěže. "Jsem rád, jaký jsme zde předvedli výkon. Se silným Libercem jsme otočili zápas, což mluví samo za sebe. Také v utkání s Artmedií byly velmi dobré věci," pochvaloval si nový kouč Bohemians Pavel Hoftych.

Turnaj v Nové Včelnici:
Semifinále:
České Budějovice - Liberec 1:2 (0:2).
Branky: 46. Dobal - 7. Brožík, 24. Vlasko.
Budějovice: Kučera - M. Knakal, Horejš, Hunal, Žižka - Dobal, Benát, Skopalík, Šíma (36. T. Sedláček) - Mašát (36. Hudson), Svátek (53. Zajac). Trenér: Kmoch.
Liberec: Hauzr - Matula, Holeňák, Polák, Janů - Dohnálek, Bílek, Vlasko, Liška - Brožík, Nezmar. Trenér: Škorpil.
Artmedia Petržalka - Bohemians 1905 0:0, 9:8 po pen. rozstřelu.
O 3. místo:
Artmedia Petržalka - České Budějovice 1:2 (0:0).
Branky: 42. Pospěch - 34. Mašát, 58. Jasanský.
Sestava Budějovic: Křížek - Leština, Peroutka, Šmíd, Šíma - Hudson (31. Dobal), Riegel, Tischler (31. Mašát), Jasanský - Zajac (31. Stráský), T. Sedláček. Trenér: Kmoch.
Finále:
Liberec - Bohemians 1905 1:2 (1:1).
Branky: 25. Kerič - 33. Polodna, 65. Adam.
Sestava Liberce: Zlámal - Radzinevičius, Radek Dejmek, Košťál, Vulin - Kerič, Gecov, Dort, Frejlach, Dočkal - Blažek. Trenér: Škorpil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní