Rubriky:

Ostatní

Do širší nominace futsalistů pro MS se dostal i fotbalista Ulich

5. září 2008 11:31 - PRAHA

Trenér české futsalové reprezentace Tomáš Neumann zařadil do širší nominace před přípravným turnajem tří zemí na Slovensku i exslávistu Iva Ulicha, který v létě ukončil fotbalovou kariéru. Zda se někdejší záložník, který dnes slaví 34. narozeniny, objeví i v konečném výběru pro mistrovství světa, bude známo 21. září. Finálový turnaj v Brazílii se pak uskuteční od 30. září do 19. října.

Neumann prý začal o Ulichovi uvažovat ve chvíli, kdy někdejší fotbalový reprezentant oznámil konec kariéry. "Bylo jasné, že je typologicky futsalovým hráčem. A přestože jde o dva odlišné sporty, rychle se do futsalu dostává," řekl reprezentační kouč. Hráče už sledoval v přátelském utkání Ulichova nového týmu SELP Mladá Boleslav. "To mě jen utvrdilo v tom, že by mohl být pro tým přínosem," dodal.

Ulicha vyzkouší definitivně na turnaji tří zemí, který se odehraje příští víkend na Slovensku. Až pak se rozhodne, zda s mužstvem do Brazílie odcestuje. Definitivní nominaci 14 hráčů Neumann oznámí 21. září.

Určitě v ní nebude Martin Abraham, s jehož účastí se původně také počítalo. Bývalý futsalový reprezentant a pozdější hráč řady předních českých fotbalových klubů před krátkým časem získal první zahraniční angažmá, a tak je jeho případná účast na turnaji vyloučena.

Širší nominace pro MS:

Brankáři: Gerčák (Nejzbach Vysoké Mýto), Meller (ERA-PACK Chrudim), Krayzel (CC Jistebník), Manda (SK Kladno).

Hráči do pole: Dlouhý, Frič, Novotný, Sláma (všichni Eco Investment), Filinger, Štorc (oba Benago Zruč nad Sázavou), Hrdina, Ulich (oba SELP Mladá Boleslav), Janovský (Jango Katowice), Kopecký, M. Mareš, R. Mareš, Mikan, Rešetár, Sluka, Formánek (všichni ERA-PACK Chrudim), Cupák (Helas Sunny Days Brno).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní