Rubriky:

Ostatní

Kubíček rezignovat nehodlá, střet v ČMFS se dál vyhrocuje

28. ledna 2009 15:26 - OLOMOUC/PRAHA

Olomoucký fotbalový funkcionář Jiří Kubíček nehodlá odstoupit ze svých funkcí ve výkonném výboru Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS), ani se nehodlá omlouvat za své činy a prohlášení. Druhý místopředseda svazu tak ve středu reagoval na úterní výzvu většiny členů výkonného výboru, kteří ho k odchodu a omluvě vyzvali.

Kubíček svoji reakci zaslal do médií a současně zveřejnil na svém nově vytvořeném webu www.jirikubicek.cz.

Dlouhodobě již tak špatné vztahy mezi jednotlivými členy nejvyššího svazového vedení se ještě více vyhrotily v posledních týdnech, kdy Kubíček začal připravovat na vlastní pěst setkání delegátů budoucí valné hromady. Setkání svolal na sobotu 31. ledna do Průhonic. Původně požadoval, aby setkání bylo označeno na místě za valnou hromadu, ale z toho později ustoupil. Jednání se přesto uskuteční, ale ještě předtím dal k dispozici veřejnosti svoji zprávu o činnosti výkonného výboru za uplynulé období.

Na to větší část činovníků kontrovala v úterý výzvou, aby Kubíček z výboru odstoupil. Zdůvodnili to Kubíčkovým "neakceptovatelným chováním a morálním kreditem" svazového místopředsedy, kvůli nimž nemůže být členem vrcholného orgánu občanského sdružení. Vytkli mu také tajné audionahrávky z jednání výboru i ze soukromých setkání s dalšími osobami, které údajně upravuje dle vlastních potřeb.

Odmítavá reakce

Kubíček ve středu dopoledne reagoval na výzvu podle očekávání odmítavě a druhé straně jako odpověď zaslal osm otázek. Odpověďmi na ně by prý měli vysvětlit, jak k výzvě došli. "Nerozumím formě prohlášení. Jestli mělo být určeno vašim voličům, máte ideální možnost po dvou letech setkat se s nimi na shromáždění v Průhonicích. V případě, že jste chtěli informovat pouze laickou veřejnost, pak vás musím upozornit, že tímto způsobem dochází k poškozování dobrého jména ČMFS. Já jsem totiž neučinil od posledního výkonného výboru nic, co by vás mohlo pobouřit," tvrdí Kubíček.

Ve svých dotazech zopakoval mnohé z toho, co svým kolegům ve výboru vyčítá delší čas. Ptá se jich ale také na to, proč výzvu uveřejnili společně v úterý, když v ten den se nekonalo žádné zasedání výboru. Připomíná jim, že to byli právě jeho oponenti, kdo odmítl výzvu okresních fotbalových svazů (OFS) a některých členů výkonného výboru k dřívějšímu termínu valné hromady. Tvrdí, že také oni se v minulosti dopustili tajného nahrávání právě Kubíčka.

Podle Kubíčka výzva jeho kolegů obsahuje lživé, neověřené a zkreslené informace. "Nebo jste snad schopni doložit tvrzení, že 'tajně nahrával' či 'jednostranně upravoval' jejich soukromé či pracovní rozhovory?" ptá se olomoucký funkcionář.

Osobní střety se očekávají v pátek

Upozornil také na to, že jím předložená zpráva o činnosti nebyla myšlena jako náhražka materiálu, který má předkládat valné hromadě předseda svazu. "Kdo vám řekl, že můj materiál zaslaný do hnutí je zprávou, kterou má podat ze své funkce předseda Mokrý, že tato je zprávou, kterou má schvalovat výkonný výbor?" táže se Kubíček a připomněl, že ani nechápe spojování svého případu se jmény politiků Jana Moravy a Vladimíra Drymla.

Svoje oponenty naopak znovu pozval na sobotu do Průhonic. Jenže nedá se očekávat, že by na jeho soukromé setkání dorazili. O to větší osobní střety se dají očekávat již v pátek na oficiálním zasedání zástupců okresních a krajských fotbalových svazů v Nymburce, kam mají dorazit obě znesvářené strany. Na rozdíl od sobotního jednání nebude ale páteční jednání otevřeno médiím, svaz chystá na večer tiskovou konferenci.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní