Rubriky:

Ostatní

Z krácení daně za vstupenky byl podle Mokrého obviněn Malý

22. července 2009 14:46 - PRAHA

Bývalý náměstek ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Ladislav Malý byl podle bývalého předsedy ČMFS a současného ředitele FC Brno Pavla Mokrého obviněn z krácení daní, kterého se údajně dopustil v roce 2004 a.s. Fotbal Trading. Podle policie neodvedla do účetnictví částku 31 miliónů od Čedoku za prodané vstupenky na mistrovství Evropy.

Policie případ vyšetřuje už od ledna, v úterý byli Malý, Mokrý a také bývalý člen výkonného výboru ČMFS Václav Chvála zatčeni a předvedeni k výslechu. Posledně dva jmenovaní obviněni nebyli.

Ladislav Malý si žádného pochybení není vědom. "Cítím se nevinen, to je jediné, co vám můžu říct. A je mi to naprostou záhadou, z čeho jsem byl obviněn. Doufám, že se to vysvětlí," řekl televizi Nova.

"Pan Malý byl generální ředitel a také jediný zaměstnanec Fotbal Tradingu. Scházeli jsme se na pravidelných jednáních a žádná pochybení jsme nezjistili. Nedokážu si představit, že bychom něco zavinili. Pan Malý měl k těmto věcem nejblíže z nás všech. Ale věřím, že se všechno vysvětlí," řekl na úterní mimořádné tiskové konferenci v Brně Mokrý.

Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová ve středu odmítla jakkoliv komentovat informace o obvinění Malého. "Vyšetřování případu stále pokračuje, žádná jména uvádět nebudeme," řekla ČTK. "Obviněný si podal stížnost," řekla přidala Zenklová. S obviněním nesouhlasí a o jeho stížnosti podle Zenklové teď rozhodne státní zástupce.

Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová ve středu odmítla jakkoliv komentovat informace o obvinění Malého. "Vyšetřování případu stále pokračuje, žádná jména uvádět nebudeme," řekla.

Jednalo se o divadlo

Obvinění z krácení daní považuje Mokrý za absurdní. "Není možné, aby se taková částka nedala do účetnictví. Drobné detaily byly možné. Ale nikoliv v mé kompetenci," dodal Mokrý, který v roce 2003 odešel od policie, kde pracoval u hospodářské kriminálky a měl na starosti daňové úniky. "Proto si nedokážu vůbec představit, že bych neodvedl daně za 31 miliónů korun," tvrdí Mokrý.

Sám se domnívá, že v případě jeho zatčení se jednalo o divadlo, které mělo někomu sloužit. Konkrétně se ale nevyjádřil. "Mám svoje představy, kdo za tím může stát. Ale nechci nikoho jmenovat. Neobviňuji nikoho z nového vedení ČMFS. Jednalo se ale o záměrnou diskreditaci mě, mé rodiny a mého nového zaměstnavatele. Chci se poradit se svými právníky, co budu dělat dál," poznamenal Mokrý.

Dostalo se mu ale ujištění, že kauza neohrozí jeho postavení v brněnském klubu. "Má stoprocentní podporu vedení," uvedl tiskový mluvčí FC Brno Pavel Veselý. V brněnském klubu končí k 31. červenci sekretář Radek Bělák, a tím zůstane značná porce práce zatím na bedrech právě Mokrého.

Zatklo jej desetičlenné komando

Úterní jednání policie označil Mokrý za neadekvátní. V šest hodin ráno jej ještě v pyžamu v jeho domě v Lelekovicích u Brna zatklo desetičlenné komando. "Když jsem otevřel, tak mně nasadili pouta pouze se zdůvodněním, že jsem zadržen z důvodů kriminální a hospodářské činnosti a eskortován do Prahy. Operativci nebyli seznámeni se spisem. Ani s tím, co bylo předmětem mého zajištění," dodal Mokrý.

Jeho výpověď do protokolu trvala zhruba čtyřicet minut, večer v 19:00 byl propuštěn a z ničeho nebyl obviněn. Policie mu odebrala veškeré věci, včetně telefonu a do večera prý jen čekal, co se bude dále dít. Po propuštění pro něj přijel do Prahy jeho kamarád a předseda představenstva brněnského klubu Karel Jarůšek.

"Celý případ tím pro mě skončil. Neproběhla žádná domovní prohlídka, nikdo žádné důkazy nehledal. Nebyl jsem z ničeho obviněn. Tato kauza se netýká mého působení ve funkci předsedy ČMFS, kterou jsem vykonával až od roku 2005. Nevím, proč jsme byli zadrženi pouze tři, když ve Fotbal Tradingu bylo více lidí," dodal Mokrý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní