Živě

Xavi zmešká kvůli nákaze koronavirem restart katarské ligy

25. července 2020 13:22 - Dauhá

Španělský trenér fotbalistů Al Sádu Xavi se v Kataru nakazil koronavirem. Čtyřicetiletý kouč, jenž v klubu na začátku července prodloužil smlouvu, to oznámil na sociálních sítích. Někdejší hvězda Barcelony měla pozitivní test v závěru přípravy na start odložené sezony, žádné příznaky nemoci však nepozoruje.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Xavi musel nastoupit do izolace a v dnešním úvodním zápase katarské ligy bude na lavičce chybět. "Před pár dny jsem byl při testech podle protokolu ligy pozitivní na covid-19," uvedl Xavi. "Realizační tým dnes místo mě povede David Prats - trenér rezervy Al Sádu," dodal.

Katarská liga, která byla přerušena od března, znovu rozehrála sezonu v pátek. Al Sád figuruje v tabulce pět kol před koncem na třetím místě.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.