Sparťanky postoupily do osmifinále Ligy mistryň

Fotbalistky pražské Sparty jsou v osmifinále Ligy mistryň, kde je čeká v listopadu Arsenal Londýn. Ve středeční odvetě porazily kazašský tým Almaty 2:0, čímž vymazaly těsnou prohru 0:1 z prvního duelu. Obě branky v prvním poločasu vstřelila Lucie Ondrušová.

Pražanky na stadionu Lokomotivy Vltavín od úvodních minut zatlačily své soupeřky do defenzivy a začaly si vytvářet jednu šanci za druhou.

Kromě dvou branek Ondrušové mohla hlavou pojistit výsledek Iva Mocová, míč ale skončil těsně vedle pravé tyče. Ve druhé půli zahrozilo Almaty jen dvěma nebezpečnými střelami, brankářka Lenka Gazdíková ale udržela čisté konto.

Liga mistryň se hraje letos poprvé, v předchozích letech byl elitní ženskou klubovou soutěží Pohár UEFA.