Srbové ukončili po 27 zápasech neporazitelnost Koreje

LONDÝN

Fotbalisté Koreje našli poprvé po dlouhých 27 zápasech přemožitele, když v přípravném utkání na neutrální půdě v Londýně podlehli Srbsku 0:1. Souboj dvou jistých účastníků mistrovství světa v příštím roce rozhodl gólem již v 7. minutě útočník Nikola Žigič.

Korejci naposledy prohráli téměř před dvěma lety, v lednu 2008 doma podlehli Chile 0:1. Stejným výsledkem pak podlehli i ve středu, když nenašli odpověď na gól Žigiče. Útočník španělské Valencie využil přihrávky Nenada Milijaše a jedinou brankou rozhodl.

Koreji nepomohlo ani to, že měla v sestavě čtyři hráče, kteří v roce 2002 pomohli k senzačnímu postupu do semifinále MS.

Nejlepším střelcem v historii bulharské reprezentace se ve středu stal Dimitar Berbatov. Útočník Manchesteru United ve svém prvním utkání po zranění kolena nastoupil za Bulharsko na Maltě a dvěma góly se podílel na výhře 4:1. Připsal si tak již svou 48. reprezentační branku a o gól pokořil dosavadní rekord Christa Boneva ze sedmdesátých let. Berbatovovi se to navíc povedlo v 77 zápasech, zatímco Bonev za svou kariéru odehrál 96 mezistátních duelů.

Němečtí fotbalisté uctili památku zesnulého brankáře Roberta Enkeho vydřenou remízou 2:2 s Pobřežím slonoviny, kterou v třetí minutě nastavení zařídil Lukas Podolski. Útočník Kolína nad Rýnem poslal v první půli Němce do vedení, ale africký soupeř skóre otočil. Němci však utkání, v němž vzpomínali na spoluhráče, který minulý týden spáchal sebevraždu, nechtěli vzdát a v závěru alespoň srovnali.

Přípravná fotbalová utkání:
Teherán: Írán - Makedonie 1:1 (1:0)
Branky: 36. Tajmúríján - 49. Panděv.
Londýn: Srbsko - Korejská republika 1:0 (1:0)
Branka: 7. Žigič.
Bydhošť: Polsko - Kanada 1:0 (1:0)
Branka: 19. Rybus.
Podgorica: Černá Hora - Bělorusko 1:0 (0:0)
Branka: 82. Vučinič. ČK: 68. Věrchovcov (Běl.).
Paola: Malta - Bulharsko 1:4 (0:1)
Branky: 46. Mifsud - 75. a 82. Berbatov, 5. Božinov, 80. Georgiev.
Aarhus: Dánsko - USA 3:1 (0:1)
Branky: 47. Absalonsen, 52. Rieks, 55. Barnburg - 27. Cunningham.
Heerenveen: Nizozemsko - Paraguay 0:0
Vídeň: Rakousko - Španělsko 1:5 (1:3)
Branky: 8. Jantscher - 20. a 45. Villa, 10. Fábregas, 56. Güiza, 57. Pablo. ČK: 27. Pahlivan (Rak.).
Gelsenkirchen: Německo - Pobřeží slonoviny 2:2 (1:0)
Branky: 11. z pen. a 90.+3 Podolski - 57. Eboué, 85. Doumbia.
Cesena: Itálie - Švédsko 1:0 (1:0)
Branka: 28. Chiellini.