Rubriky:

Ostatní

Lehmann dostal nejdřív od vedení Stuttgartu miliónovou pokutu, pak se nechal v Mohuči vyloučit

13. prosince 2009 13:06 - STUTTGART

Neskutečné, jaké ekapády německý exreprezentační gólman Jens Lehmann zažívá. Po nedělním bundesligovém duelu v Mohuči by vydaly na román! Lehmann tam totiž dvě minuty před koncem nesmyslně fauloval Bancého, byl vyloučen a VfB Stuttgart přišel o výhru, která se mu doslova vnucovala. Tím vyvrcholil týden, v němž Lehmann nejprve močil v přímém přenosu, aby se poté pustil do vedení klubu, které mu za kritiku vyměřilo pokutu 40 tuisíc euro, tedy přes milión korun.

 

Christof Stache, ČTK/AP

Čtyřicet tisíc euro, to je tedy flastr. Fotbalová bundesliga podobnou pokutu nepamatuje, Stuttgart už teprve ne! Přesto vedení osmifinalisty Ligy mistrů a momentálně šestnáctého týmu tabulky VfB Stuttgart k rekordnímu flastru sáhlo a reprezentačního veterána Jense Lehmanna pokutou 40 tisíc eur, což činí v přepočtu přes milión korun, potrestalo. „Nic nezaplatím, s pokutou totiž nesouhlasím,“ vzkázal ovšem vzpurný čtyřicetiletý gólman.

Exreprezentační gólman ve službách Stuttgartu je v posledních týdnech na tapetě často. Před pár týdny ho vedení klubu distancovalo, neboť bez povolení navštívil tradiční October fest. A nic mu nepomohlo, že se tam konala charitativní akce pořádaná jeho manželkou.

Ve středečním duelu Ligy mistrů s rumunským Urziceni na sebe zase upozornil úprkem za bránu, kde se v průběhu zápasu před televizními kamerami vymočil, i když hra nebyla přerušena a  soupeř právě zakládal útočnou akci směřující k jeho bráně. „Byl jsem strašně nervózní,“ vysvětloval Lehmann pikantní scénku, která obletěla celý svět.

Teď je středem pozornosti zase. To proto, že se v rozhovoru po středečním utkání Ligy mistrů pustil na televizních obrazovkách do klubové generality za to, že odvolalo trenéra Markuse Babbela.

„Parta fanoušků, z nichž většina právě prochází pubertou, se domáhala odvolání našeho trenéra a vedení klubu těmto puberťákům vyhovělo. Hodně smutné. A hlavně od vedení sobecké. Nastanou těžké časy, když se vedení bude rozhodovat podle toho, co chtějí fanoušci,“ nechal se slyšet v televizním rozhovoru Lehmann. Reagoval tak na situaci, kdy před utkáním s  Bochumí (1:1) zablokovala minulou neděli asi stovka mladých fanoušků autobus s fotbalisty a domáhala se odvolání trenéra Babbela. Toho ještě ten den vedení Stuttgartu skutečně vyhodilo.

„Jeho slova jsme nemohli  tolerovat. S kritikou může přijít každý, ale musí se odbývat uvnitř klubu,“ vysvětlil šéf klubu Erwin Staudt, proč napařil Lehmannovi rekordní pokutu 40 tisíc eur a výstrahu k tomu.

Čtyřicetiletý Lehmann, který chytá poslední sezónu, však prohlásil, že nic platit nebude. „Prostě ji nepřijímám a své důvody jsme vedení sdělil,“ pravil lakonicky.

V nedělním bundesligovém utkání v Mohuči se kupodivu v bráně objevil, neboť nový trenér Stuttgartu Christina Gross prohlásil, že jeho zkušenosti prostě potřebuje. Lehmann skutečně držel mužstvo nad vodou, takže jeho tým do 88. minuty v Mohuči vedl. Pak však naprostě nesmyslně fauloval v šestnácte domácího Bancého z Burkina Faso, dostal červenou a Polanski z penalty vyrovnal.

Lehmann si teď může být jistý, že k čtyřiceti tisícovému flastru dostane za vyloučen další pokutu.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:
Mohuč - Stuttgart 1:1 (89. Polanski z pen. - 11. Pogrebňak), Wolfsburg - Dortmund 1:3 (54. Grafite - 8. a 10. Barrios, 37. Owomoyela). 

zp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní