Rubriky:

Ostatní

Polovina fotbalové reprezentace Eritrey emigrovala do Keni

15. prosince 2009 18:49 - NAIROBI

Africký stát Eritrea přišel během turnaje v Keni o polovinu svého národního fotbalového týmu. Dvanáct hráčů z pětadvacetičlenného kádru nenastoupilo do letadla, které je mělo dopravit do vlasti, a zůstali v Nairobi.

Informaci potvrdil Nicholas Musonye, generální sekretář zastřešující fotbalové federace pro země východní a střední Afriky. "Utekli, neodjeli domů," uvedl Musonye a připomněl, že už během turnaje v Tanzánii před dvěma lety emigroval také tucet hráčů Eritrey.

Pracovník uprchlické organizace v Keni agentuře AP řekl, že její pomoc skutečně vyhledalo 12 fotbalistů. O tom, zda Eritrejci dostanou azyl, rozhodne úřad pro uprchlíky Organizace spojených národů.

Právě OSN odhaduje, že jen letos utekly z pětimilionové Eritrey desetitisíce lidí, kteří nechtějí žít v tvrdém režimu prezidenta Isaiase Afwerkiho. Ten dovedl v roce 1993 zemi k nezávislosti na Etiopii, ale později se z něj stal diktátor. Jeho vláda v Eritrei kontroluje ekonomiku, média i náboženství.

Podle Musonyeho může mít nejnovější emigrace reprezentantů negativní důsledky pro fotbal v zemi, které v žebříčku FIFA patří 151. místo. Příště už totiž úřady nemusí národní tým na zahraniční turnaj pustit.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní