Rubriky:

Ostatní

Poborský: Když stadión vyvolával moje jméno, mrazilo mě

26. ledna 2010 15:56 - LISABON/PRAHA

S fotbalem už zažil rekordman v počtu startů za českou reprezentaci Karel Poborský hodně, ale pondělní charitativní zápas v Lisabonu na pomoc obětem zemětřesení na Haiti mu i tak přinesl hodně nevšedních zážitků. A to i přesto, že akce podobného typu zrovna v lásce nemá. "Zápas se hrál samozřejmě pro dobrou věc a do sestavy mě především také chtěli fanoušci Benfiky, což byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem pozvánku přijal," řekl Poborský.

"Když celý stadión začal vyvolávat moje jméno, tak mě z toho mrazilo v zádech," vyprávěl v telefonickém rozhovoru s ČTK Poborský, který v exhibičním zápase hájil barvy domácí Benfiky proti výběru světa, v němž nechyběl ani jeho velký kamarád Pavel Nedvěd. "Byli jsme spolu od začátku do konce, my se vidíme pokaždé rádi," líčil Poborský.

Přestože sedmatřicetiletý Poborský, který v současné době šéfuje českobudějovickému klubu a je i členem výkonného výboru fotbalového svazu, podobné akce dvakrát nemusí, nad svojí účastí v pondělní exhibici v portugalské metropoli prý neváhal.

"Zápas se hrál samozřejmě pro dobrou věc a do sestavy mě především také chtěli fanoušci Benfiky, což byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem pozvánku přijal. Exhibice sice moc rád nemám, ale tohle byl úplně jiný případ. Hodně jsem si to užil. Bylo tam hodně zábavy, prostě fajn akce od samého začátku," řekl Poborský.

Krásné přivítání

V Lisabonu na přelomu tisíciletí hájil po odchodu z Manchesteru United tři roky barvy místní Benfiky. Lidé si hbitého záložníka oblíbili pro jeho technické finesy a dravé průniky. Když Poborský v pondělí po letech vstoupil na trávník stadiónu Da Luz, vzpomínky na portugalskou štaci se mu hned vrátily. "Určitě tam byl i kus nostalgie. Na Benfiku nemůžu zapomenout, zažil jsem tady výborné období. A moc mě potěšilo, že nezapomněli ani fanoušci, kteří mi zase připravili opravdu krásné přivítání," pochvaloval si Poborský.

V charitativním zápase strávil na hřišti druhý poločas, stejně jako jeho dlouholetý parťák Nedvěd v táboře soupeře. Oba byli součástí hvězdných souborů. Výběr světa vedl Zinedine Zidane, dorazili i brazilský driblér Kaká, Luis Figo, Fabien Barthez, Fernando Hierro, Patrick Kluivert, Edgar Davids, Michael Laudrup, Gheorghe Hagi, Robert Pires či portugalský sprinter a trojnásobný mistr Evropy Francis Obikwelu. Poborský se v dresu Benfiky zase po letech setkal s útočníkem Nuňo Gomesem, nechyběl ani Rui Costa či extravagantní Abel Xavier.

"Je to paráda sedět v jedné šatně s takovými borci a pak si s nimi zase zahrát, fakt jsem si to užil. A při zápase se bavili i lidi v hledišti," řekl Poborský, jehož Benfika uhrála remízu 3:3, byť výsledek tentokrát nebyl podstatný.

Podruhé na hřišti

Poborský, který v české reprezentaci nasbíral rekordních 118 zápasů, se v pondělí teprve podruhé od léta roku 2007, kdy v budějovickém Dynamu uzavřel bohatou kariéru, objevil na hřišti. Velkému fotbalu už jinak neholduje. "Jenom jsem jednou u nás doma na jihu nastoupil k zápasu na počest kamaráda, který měl autonehodu a nepřežil ji. Takže teď jsem byl na hřišti opravdu podruhé od skončení kariéry," uvedl Poborský. S kondicí však problém nemá. "Nehraju sice fotbal, ale jinak sportuju pořád, takže tady žádná komplikace nehrozila," podotkl s úsměvem Poborský.

Dobrou náladu mu v Portugalsku částečně pokazily jenom problémy s odletem. Mnichovské letiště, kde měl přestoupit na další spoj, bylo uzavřeno kvůli špatnému počasí a český fotbalista musel hledat varianty, jak se dostat domů. "Na letišti v Lisabonu běhám od čerta k ďáblu, snad se najde nějaké rychlé řešení," doufal Poborský.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní