Rubriky:

Ostatní

UEFA varuje Ukrajinu před zpožděním výstavby stadiónů pro ME

27. ledna 2010 20:16 - KYJEV

Ukrajina dostala od Evropské fotbalové unie UEFA "poslední varování" kvůli problémům s výstavbou stadionu ve Lvově, který má hostit evropský šampionát v roce 2012. Oznámil to ve středu na tiskové konferenci v Kyjevě ředitel turnaje na Ukrajině Markijan Lubkivskyj.

 

Efrem Lutatsky, ČTK/AP

Mistrovství Evropy má v roce 2012 uspořádat Ukrajina společně s Polskem. Zatímco polská strana podle vedení UEFA výrazné starosti s přípravou nemá, hospodářské problémy na Ukrajině budování kapacit výrazně brzdí. V Polsku se bude hrát ve Varšavě, Gdaňsku, Vratislavi a Poznani, na Ukrajině kromě Lvova v Doněcku, Charkově a hlavním městě Kyjevě, kde se 1. července 2012 odehraje i finále.

Nedávná návštěva expertů UEFA na Ukrajině ukázala, že spokojenost je jen se stavebními pracemi na stadionu v Charkově. Ve třech ostatních městech jsou patrné problémy především s financováním, řekl podle ukrajinského listu Champion Lubkivskyj. Za časovým plánem zaostávají stavební práce v Kyjevě, ale především ve Lvově, kde k datu zahájení šampionátu nemusí být stadion připraven, poznamenal.

"Situace ve Lvově je mimořádně složitá. Jestli Lvov v co nejkratší době problémy nevyřeší, může být projekt zmařen. Lvov a ukrajinská vláda dostaly poslední varování," dodal ukrajinský činitel.

Upozornil zároveň, že organizační výbor mistrovství na Lvov plně spoléhá, protože žádný "plán B" neexistuje. UEFA původně zvažovala model, podle něhož by ke čtyřem polským městům přibyla ještě další dvě, která by nahradila ukrajinské spolupořadatele. K tomu však nedošlo a k předem jistému Kyjevu vybrali loni v prosinci šéfové evropského fotbalu i další tři města na Ukrajině.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní