Rubriky:

Ostatní

Živě

Itálie chce přesvědčit FIFA k zavedení videa ve fotbale

3. března 2010 18:48 - ŘÍM

Vedení italského fotbalového svazu chce zavést videorozhodčího. Prezident svazu Giancarlo Abete hodlá přesvědčit představitele FIFA, aby začali testovat nové technologie.

Poslední kontroverzní události ohledně uznání neregulérních branek či přehlédnutá ruka Thierryho Henryho před gólem, kterým Francie rozhodla o svém postupu na mistrovství světa, rozvířily debaty o absenci videotechniky ve fotbale. FIFA i UEFA sice dosud technologie striktně odmítaly, Italové je však chtějí přesvědčit.

"Chceme, aby se začaly testovat nové technologie jako videozáznam pro rozhodčí nebo čip v míči, který by upozorňoval na to, že míč přešel přes brankovou čáru," uvedl Abete. Uvědomuje si, že to nebude nic jednoduchého. "UEFA bude nejdříve chtít zhodnotit fungování brankových rozhodčích v Evropské lize," myslí si.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.