Rubriky:

Ostatní

Beckham je stále nejlépe vydělávajícím fotbalistou světa

22. dubna 2010 19:38 - NEW YORK

David Beckham je podle magazínu Forbes stále nejlépe vydělávajícím fotbalistou světa. Záložník Los Angeles si ročně přijde na 40 miliónů dolarů (přes 763 miliónů korun) především díky sponzorským smlouvám a reklamě. Neúčast na mistrovství světa v JAR, kde bude chybět kvůli přetržené achillovce, však může podle agentury AP jeho příjmy z marketingu oslabit.

 

Stefano Rellandini, Reuters

Za Beckhamem následují nejdražší fotbalista historie Portugalec Cristiano Ronaldo s ročním příjmem 30 miliónů dolarů (přes 572 miliónů korun) a další hvězda Realu Madrid Brazilec Kaká (25 miliónů dolarů/přes 477 miliónů korun).

Pořadí Forbesu se neshoduje s finančním žebříčkem, který před měsícem zveřejnil magazín France Football. Podle jeho informací sesadil Beckhama z první pozice nejlepší hráč loňského roku Lionel Messi z Barcelony. Argentinský reprezentant si podle renomovaného fotbalového časopisu v tomto ročníku vydělá 33 miliónů eur (přes 838 miliónů korun podle aktuálního kurzu). Beckhama zařadil France Football s příjmem 30,4 miliónu eur (přes 772 miliónů korun) na druhé místo.

V žebříčku Forbesu zaujímá Messi až šesté místo s částkou 20 miliónů dolarů (381 miliónů korun).

"Náš seznam zahrnuje platy a prémie hráčů, příjmy od sponzorů. Byl sestaven na základě průzkumu v klubech a evidovaných reklamních smluv. Mluvili jsme také s agenty a fotbalovými experty v Evropě i USA," řekla agentuře AP redaktorka Forbesu Christina Settimiová.

Nejlépe vydělávající fotbalisté podle magazínu Forbes (v miliónech dolarů):
1. David Beckham (Angl./Los Angeles) 40,0, 2. Cristiano Ronaldo (Portug./Real Madrid) 30,0, 3. Kaká (Braz./Real Madrid) a Ronaldinho (Braz./AC Milán) oba 25,0, 5. Thierry Henry (Fr./Barcelona) 24,0, 6. Lionel Messi (Arg./Barcelona) 20,0, 7. Frank Lampard 17,0, 8. John Terry (oba Angl./Chelsea) a Zlatan Ibrahimovic (Švéd./Barcelona) 16,0, 10. Steven Gerrard (Angl./Liverpool) 15,0.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní