To se jen tak nevidí! Obránce vychytal penalty. V americké MLS vládl zmatek a vyloučení při rozstřelu

22. listopadu 2020 11:30 - Orlando

Fotbalisté Orlanda postoupili do druhého kola play off MLS po výhře nad New York City ve zmatečném penaltovém rozstřelu. Domácí tým v něm přišel o vyloučeného brankáře a dvakrát slavil vítězství předčasně.

Zápas skončil po gólech vstřelených v úvodních osmi minutách 1:1 v řádné hrací době a prodloužení. V rozstřelu se Orlando poprvé radovalo z postupu v páté sérii, kdy brankář Pedro Gallese chytil penaltu Valentínu Castellanosovi a zdánlivě tak vychytal výhru 4:3.

Rozhodčí Allen Chapman ale kvůli tomu, že Gallese nebyl v době kopu na brankové čáře, nařídil penaltu opakovat. Navíc peruánskému gólmanovi udělil automaticky žlutou kartu, jež pro něj vzhledem k druhému napomínání v zápase znamenala vyloučení.

Obránce Orlanda Rodrigo Schlegel (15) musel po vyloučení svého gólmana v penaltovém rozstřelu play off MLS proti New Yorku do branky.

Jasen Vinlove, Reuters

Orlando se snažilo před opakováním pokutového kopu postavit náhradního brankáře Briana Rowea, což ale rozhodčí nedovolili, protože tým už svůj počet střídání vyčerpal. Rukavice si tak musel navléknout obránce Rodrigo Schlegel, jenž na Castellanosovu druhou penaltu nedosáhl a rozstřel pokračoval.

Obránce vychytal islandského internacionála, radoval se však jen chvíli

Schlegel se ale stal hrdinou v sedmé sérii, kdy vyrazil pokus Gudmundura Thórarinssona. Zaskakujícího gólmana zavalili jeho slavící spoluhráči poté, co Chapman odpískal konec zápasu. Po několika desítkách sekund si ale rozhodčí uvědomili omyl, protože skóre rozstřelu bylo 5:5. Orlando tak muselo ještě Schlegelův zákrok potvrdit, což se Benjimu Michelovi podařilo.

Portugalský útočník Orlanda Nani hlavičkuje v utkání play off MLS proti New Yorku.

Jasen Vinlove, Reuters

"Něco takového jsem ve fotbale nezažil, navíc v tak důležitém zápase," ulevil si zkušený Portugalec Nani, jenž poslal už v 5. minutě z pokutového kopu Orlando do vedení, pak ale neuspěl v páté sérii rozstřelu.

Orlando si v bizarním dvacetiminutovém rozstřelu připsalo první výhru v play off v MLS v klubové historii. "Myslím, že budu potřebovat víc času, abych se zklidnil a uvědomil si, co se dnes stalo. Tohle jsem ještě neviděl. Ale to je krása fotbalu - všichni jsme jen lidé, jsme plní emocí a děláme chyby," řekl trenér floridského celku Óscar Pareja.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

 Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.