Rubriky:

Ostatní

Fotbalistou roku může být i Horváth, Pelta na anketu uhnal Sazku

22. února 2012 08:23 - PRAHA

Domácí fotbalové ankety v poslední době ovládají výhradně legionáři. Do užší desetičlenné nominace na českého Fotbalistu roku 2011 se však tentokrát dostala hned pětice hráčů, kteří celý loňský rok působili v domácí Gambrinus lize – plzeňský trojlístek Horváth, Jiráček (do Wolfsburgu odešel až letos) a Pilař, s nimi také liberecký Štajner a jablonecký Lafata. Vítězství v anketě obhajuje brankář Petr Čech.

 

Petr Horník, Právo

Obhájce Petr Čech a spolu s ním také Pavel Horváth, Petr Jiráček, Michal Kadlec, David Lafata, Václav Pilař, Jaroslav Plašil, Tomáš Rosický, Jiří Štajner a Tomáš Ujfaluši. To je v abecedním pořadí desítka nominovaných, z nichž vzejde český fotbalový král za loňský rok.

Výsledky ankety SAZKA Fotbalista roku 2011 budou vyhlášeny příští pondělí 27. února na Žofíně. Ten den se také v Praze sejde národní tým, který pak po slavnostním vyhlášení v úterý ráno odletí do Dublinu ke středečnímu přátelskému zápasu s Irskem.

V anketě hlasují členové takzvané fotbalové akademie - prvoligoví trenéři, kapitáni, reprezentanti s nejméně 25 starty v národním celku, vítězové minulých ročníků, zástupci médií a funkcionáři fotbalové asociace. Ve výsledcích hlavní kategorie se odrazil postup Plzně do Ligy mistrů. Vezmeme-li za domorodce ještě i Jiráčka, je poměr hráčů z domácí ligy s legionáři v první desítce nerozhodný, což je za poslední léta unikát.

První muž českého fotbalu Miroslav Pelta si pak libuje, že pro vyhlášení ankety získal titulárního partnera. „Jsem také místopředsedou ČSTV a tam jsme ještě před naším příchodem o Sazku přišli. Jsem rád, že jsme s ní navázali spolupráci aspoň s fotbalem. Silný se spojuje se silným. Je to signál, věřím, že se jedná teprve o začátek naší spolupráce se Sazkou,“ doufá Pelta, předseda FAČR.

„Je to pro nás čistě marketinková šance. Další spolupráci nevylučujeme. Uvidíme, jak se budeme rozvíjet,“ reaguje Jana Studničková, ředitelka marketinku a obchodu Sazky.

Slavnostní večer začne v pondělí od 20:00, záznam odvysílá ČT1 od 22:00. Na Zofíně budou korunováni i Trenér roku, Talent roku a Osobnost ligy. Do síně slávy bude uveden legendární Josef Bican.

Nominace na anketu SAZKA Fotbalista roku 2011 (47. ročník):
Petr Čech (Chelsea), Pavel Horváth (Plzeň), Petr Jiráček (Wolfsburg/Plzeň), Michal Kadlec (Leverkusen), David Lafata (Jablonec), Václav Pilař (Plzeň), Jaroslav Plašil (Bordeaux), Tomáš Rosický (Arsenal), Jiří Štajner (Liberec), Tomáš Ujfaluši (Galatasaray Istanbul).
Pořadí na dalších místech:
11. Tomáš Sivok (Besiktas Istanbul) 25 bodů, 12. Marek Matějovský (Sparta) 22, 13. Milan Baroš (Galatasaray Istanbul) 16, 14. Roman Hubník (Hertha Berlín) 13, 15. Theodor Gebre Selassie (Liberec), František Rajtoral (Plzeň) oba 7, 17. Tomáš Hübschman (Šachtar Doněck) 6, 18. Jiří Jarošík (Sparta) 5, 19. Daniel Kolář (Plzeň) 4, 20. Luboš Loučka (Jablonec), Jan Rezek (Famagusta) oba 3, 22. Tomáš Pekhart (Norimberk) 2, 23. Daniel Pudil (Cesena/Genk), Tomáš Řepka (České Budějovice/Sparta), Radek Sňozík (Bohemians 1905), Václav Svěrkoš (Ostrava) všichni 1.
Trenér roku (27. ročník):
Michal Bílek (reprezentace ČR), Jaroslav Hřebík (reprezentační devatenáctka), Pavel Vrba (Plzeň).
Další pořadí do 10. místa: 4. František Komňacký (Jablonec/asistent reprezentace ČR) 78, 5. Jakub Dovalil (reprezentační jednadvacítka) 57, 6. Jaroslav Šilhavý (Liberec) 46, 7. Pavel Hoftych (Trnava/Bohemians 1905) 20, 8. Zdeněk Psotka (Olomouc) 15, 9. David Vavruška (Příbram) 11, 10. Petr Rada (Teplice) 7.
Talent roku (18. ročník):
Jan Chramosta (Mladá Boleslav), Tomáš Kalas (Arnhem), Ladislav Krejčí (Sparta).
Další pořadí do 10. místa: 4. Martin Hurka (Slavia) 43, 5. Vladimír Darida (Plzeň) 33, 6. Tomáš Přikryl (Sparta/Olomouc) 32, 7. Jan Kopic (Jablonec) 21, 8. Pavel Kadeřábek (Sparta) 16, 9. Marek Hanousek (Dukla) 13, 10. Josef Hušbauer (Sparta), Tomáš Wágner (Plzeň/Příbram) oba 11.
Osobnost ligy (18. ročník):
Horváth, Lafata, Štajner.
Další pořadí do 10. místa: 4. Jarošík 43, 5. Jan Nezmar (Liberec) 29, 6. Řepka 23, 7. Matějovský 17, 8. Marek Kulič (Mladá Boleslav) 16, 9. Svěrkoš 15, 10. Sňozík 11.
Síň slávy:
1. Josef Bican 48, 2. Ladislav Novák 28, 3. Pavel Nedvěd 12, 4. František Plánička 11, 5. Ivo Viktor 4, 6. Rudolf Baťa 3, 7. Karel Brückner, Radek Drulák, Josef Kadraba, Roman Kukleta, Rostislav Vojáček všichni 1.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní