Podle lékařů nedostal Maradona před smrtí dostatečnou péči

1. května 2021 11:18 - Buenos Aires

Na povrch vyšly nové informace ve vyšetřovaném případu smrti argentinské fotbalové legendy. Diego Maradona nedostal před smrtí dostatečnou péči. Vyplývá to ze zprávy dvacetičlenné lékařské rady, která na žádost ministerstva spravedlnosti zkoumala okolnosti Maradonovy smrti. Vyšetřování příčin jeho úmrtí požadovaly také stovky demonstrujících fanoušků. Jeden z nejlepších hráčů historie zemřel loni v listopadu krátce po 60. narozeninách na zástavu srdce.

 

Twitter

Podle vyšetřovacího spisu, který má 70 stran, nechali ošetřující lékaři Maradonu minimálně 12 hodin před smrtí napospas osudu. Pokud by dostal odpovídající péči v odpovídajícím zařízení, měl by podle rady větší šanci na přežití.

Mezitím už úřady začaly vyšetřovat Maradonova osobního lékaře Leopolda Luqueho, psychiatričku Agustinu Cosachovou, psychologa Carlose Díaze, dvě sestry a dva ošetřující lékaře. Pokud se u někoho z nich prokáže zanedbání péče s následkem smrti, hrozí jim až 15 let vězení.

Maradona, který trpěl dlouhodobými zdravotními problémy, podle výsledků pitvy zveřejněných v prosinci neužil před smrtí drogy ani alkohol. Za jeho skon mohlo podle úřadů selhání srdce vyvolané akutním plicním edémem. Tři týdny před smrtí se mistr světa z roku 1986 podrobil operaci kvůli krvácení do mozku.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

 Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.