Rubriky:

Ostatní

Soud s bývalou fotbalovou hvězdou za vraždu milenky sledují Brazilci jako telenovelu

20. listopadu 2012 10:45 - Rio de Janeiro

Jako telenovelu sledují brazilští diváci soud s legendárním gólmanem Flamenga Brunem Fernandesem, který je obviněn z vraždy své milenky, mladé modelky Elizy Samudiové. Tu měl nechat nájemnými vrahy rozsekat mačetou.

 

Fotobanka Profimedia

Bruna před soud dostala obvinění, že najal osoby, které Elizu vylákaly na ranč. Tady ji trojice kompliců včetně jeho manželky a další milenky držela jako rukojmí, zabila a její tělo rozsekala.

Už před třemi roky jí prý nutil k potratu

Bývalý kapitán jednoho z prvoligových klubů v Riu vedl svůj tým k mistrovskému titulu v roce 2009. V témže roce se ale Samudiová poprvé obrátila na policii, kde uvedla, že čekala dítě s Fernandesem, ale že ji fotbalový velikán spolu s dalšími unesl a nutil k potratu. Odmítla, dítě se narodilo zdravé a dostalo jméno Bruno. Ale v červnu 2010 modelka zmizela a už nikdy nebyla nalezena.

V prosinci 2010 byl Fernandes shledán vinným z prvního obvinění Samudiové a odpykává si trest vězení v délce čtyř let a šesti měsíců. Po soudním sporu byla jako opatrovnice dítěte stanovena modelčina matka.

Rozsekané tělo hodili psům

A nyní je sedmadvacetiletý brankář Bruno před soudem podruhé - tentokrát proto, aby se zpovídal z obvinění, že zařídil smrt své expřítelkyně. Vyšetřovatelé tvrdí, že právě on stál za plánem, jak vylákat pětadvacetiletou ženu z Ria de Janeiro na ranč v sousedním státě Minas Gerais slibem, že Fernandes uzná dítě za svoje a daruje jí byt. Tam ji ale Fernandesovi komplici drželi proti její vůli, pak ji zavraždili, rozčtvrtili mačetou a její tělo naházeli psům.

Kromě Fernandese stojí před soudem kvůli obvinění z únosu, vraždy a ukrytí těla Samudiové také Fernandesova manželka Dayanne Rodriguesová, jeho další milenka Fernanda Castrová a jeho bývalá pravá ruka Luiz Romao, který býval policejním důstojníkem. Všichni obvinění včetně Fernandese vinu popírají.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní