Rubriky:

Ostatní

Nizozemští rozhodčí odmítají po tragédii pískat v amatérských soutěžích

6. prosince 2012 11:18 - Amsterodam

Po víkendové tragédii, kdy pětice patnáctiletých fotbalistů ukopala k smrti jednačtyřicetiletého asistenta rozhodčího Richarda Nieuwenhuizena, se mezi nizozemskými sudími šíří strach a houfně odmítají v amatérských a mládežnických soutěžích pískat.

 

Reuters

Navíc se ukázalo, že při zápasu utrpěl zranění i brankář Niels van Steen, který se snažil Nieuwenhuizenovi pomoci. Tři z pěti mladých fotbalistů ve věku 15 a 16 let už státní zástupce obvinil.

Nizozemský fotbalový svaz KNVB čelí ostré kritice za to, že na podobné incidenty v minulosti nereagoval dostatečně tvrdě. Podle listu De Telegraaf byl stejný amsterodamský klub v minulosti zapleten i do dalších afér.

Sudí raději ujel

Rozhodčí Jeroen Schouten listu potvrdil, že před několika týdny ukončil jejich zápas se Sportingem Almere předčasně poté, co se mezi hráči strhla krvavá bitka. Tu musela uklidnit až policie. "Já jsem běžel ke svému autu a ujel pryč, protože jsem se bál, že si svoji zlost vybijou na mně," řekl sudí listu. "Moje žena chce, abych s tím hned přestal," dodal.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní