Rubriky:

Ostatní

Sao Paulo získalo po nedohraném finále Jihoamerický pohár

13. prosince 2012 09:02 - Sao Pulo

Vítězem Jihoamerického poháru se stali fotbalisté Sao Paula. Hráči brazilského týmu získali druhou nejvýznamnější klubovou trofej na kontinentu poté, co jejich soupeř z Argentiny Tigre odmítl kvůli potyčkám s ochrankou nastoupit do druhého poločasu středeční odvety. Sao Paulo v té době vedlo 2:0, první duel skončil remízou.

 

Nacho Doce, Reuters

Funkcionáři Tigre nařkli členy ochranky na stadionu z toho, že o přestávce hráče fyzicky napadli obušky a dokonce jim hrozili střelnými zbraněmi. Ke skandálu v útrobách stadiónu došlo poté, co první poločas zakončily strkanice mezi hráči obou týmů na hřišti.

"Vytáhli revolvery"

"Vytáhli dva revolvery. Tady už hrát nebudeme," uvedl trenér Tigre Nestor Gorosito, jenž odmítl své hráče poslat do druhého poločasu. Co se přesně v prostoru kabin dělo, není jasné. Argentinská televize ukázala záběry stěn zašpiněných fleky, které vypadaly jako krev. Také někteří členové realizačního týmu Tigre měli podlitiny a zakrvácené tváře. "Dorazila policie a strkala naše hráče obušky. Bylo to šílené," dodal Gorosito.

Romer Osuna, bolivijský funkcionář jihoamerické federace CONMEBOL, uvedl, že hráči Tigre měli strach. "Odmítli hrát, protože se domnívali, že bezpečnost nebyla dostatečná," řekl Osuna televizi Fox Sports.

Rozhodčí udělil vítězství domácím poté, co 30 minut marně čekal na hráče Tigre, zda se objeví na trávníku. Sao Paulo, jež má ve sbírce tři tituly z nejprestižnějšího Poháru osvoboditelů, vyhrálo Jihoamerický pohár poprvé v historii.

Chaotické scény na vyprodaném stadiónu Morumbi pro 65.000 lidí přidělaly vrásky FIFA před blížícím se mistrovstvím světa v roce 2014. Světová federace má už dost starostí s pomalým tempem přípravných prací, nyní se musí více zaměřit i na bezpečnost na 12 stadiónech pro šampionát.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní