Rubriky:

Ostatní

Cestou na stadión pro fotbalové MS byli zastřeleni dva lidé

15. dubna 2013 11:29 - Fortaleza

První testovací zápas před Pohárem FIFA a mistrovstvím světa v brazilské Fortaleze měl krvavou předehru. Cestou na zrekonstruovaný stadión Castelao byli zastřeleni dva mladí fanoušci, které zasáhli do hlavy z jedoucího vozu zřejmě příznivci soupeřova týmu.

Incident se udál zhruba pět kilometrů od Areny Castelao, která bude dějištěm Poháru FIFA za dva měsíce. Samotný šampionát se uskuteční příští rok. Portál globo.com s odvoláním na policejní zdroje informoval, že dva zastřelení muži přijeli povzbudit hostující tým Ceará a stříleli po nich pravděpodobně fandové domácí Fortalezy. Oběti je měly vyprovokovat házením kamenů.

Představitelé organizačního výboru MS uvedli, že incident neměl přímou souvislost s nedělním zápasem, který navštívilo okolo 15 tisíc lidí. Policie jednoho muže podezřelého z účasti na vraždě zadržela.

Utkání nižší brazilské soutěže bylo přitom první zkouškou pro zrekonstruovaný stadión Castelao. "Vojenské, civilní i policejní složky mají před sebou ještě hodně práce, ale o bezpečnost během Poháru FIFA se neobáváme," řekl člen organizačního výboru MS Tiago Paes.

K tragédii došlo také v nové aréně klubu Palmeiras v Sao Paulu, jež sice není stadiónem pro MS, nicméně může být využita na tréninky. Při zhroucení části tribuny tam zemřel jeden dělník a druhý byl zraněn.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní