Rubriky:

Ostatní

Dojatý Brückner zavzpomínal na éru Jankulovského a spol.: Marek i ostatní hodní občas zlobili

11. června 2013 16:44 - Ostrava

Vrátil se na scénu. Po více než čtyřech letech Karel Brückner znovu usedl na trenérskou lavičku. Nešlo o velké angažmá, jen o benefici Marka Jankulovského, loučícího se na ostravských Bazalech s kariérou. A třiasedmdesátiletý rodák z Olomouce dorazil coby kouč českého týmu z ME 2004 v Portugalsku, který se před dvaceti tisíci diváky postavil proti výběru končícího borce.

 

Petr Hloušek, Právo

„Byla to výjimečná akce, prostě úžasná záležitost," říkal dojatý Brückner, který naposledy jako trenér vedl rakouskou reprezentaci v únoru 2009 v přátelském utkání proti Švédsku. O pár týdnů později na post u našich jižních sousedů rezignoval z osobních důvodů a ještě krátce pracoval jako konzultant Ivana Haška u českého mužstva v boji o postup na mistrovství světa 2010.

Při sobotní akci nechyběl žádný z hráčů, které Brückner nominoval na bronzové ME 2004. „Nikdo se neomlouval ani na přáteláky, proč by tedy nedorazili na spoluhráčovu benefici. I pro mě bylo pozvání moc příjemné. Jsem šťastný, že jsem se mohl s kluky sejít," netajil kouč nadšení.

Pirla i Gattusa si dobře pamatuje

Jankulovského považuje za jednoho z nejlepších levých obránců své doby. „Jeho technická úroveň byla jedna z nejlepších, co jsem v Evropě poznal. Doma neměl konkurenci. A pak ta jeho povaha. Umírněné chování a vystupování bylo sympatické nejen mně, ale i veřejnosti," rozplýval se Brückner. „Ale i Marek někdy zlobil. Občas totiž zlobili i ti hodní," dodával s úsměvem.

Byl rád, že se mohl sejít i s italskou hvězdou Gennarem Gattusem. „Velmi dobře si pamatuju, jak nás zlobil ve finále mistrovství Evropy jednadvacítek v Bratislavě před třinácti lety. Společně s Pirlem byli ohromně nebezpeční," vyprávěl zaujatě.

Některé z návyků hvězd si vybavil i s odstupem let. „Když se Pirlo při páteční kvalifikaci na Letné chystal k přímému kopu, říkal jsem vnučce, že míč půjde po pravé ruce gólmana. Moje slova se naplnila. Jen s tím rozdílem, že před lety v Bratislavě nám dal gól," dokazoval Brückner, jaký přehled si stále udržuje.

Výkonem Bílkova týmu nebyl překvapen. „Italům se můžeme rovnat. Z jejich strany přitom nešlo o podcenění, český tým byl lépe připravený," přemítal Brückner. I on přes svízelnou situaci stále věří v postup.

„Existuje ještě hodně variant, jak skupina může dopadnout. Naše šance ale nejsou zanedbatelné. Vzpomínám si, že i za mé éry jsme museli odvracet mečboly a nakonec jsme se na závěrečný turnaj dostali."

Vladimír Kolář, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní