Rubriky:

Ostatní

FIFA vyměřila Argentině pokutu. Za politický transparent

25. července 2014 18:20 - Curych

Argentinská fotbalová federace musí zaplatit pokutu 30 tisíc švýcarských franků (asi 678 000 korun). Disciplinární komise FIFA ji potrestala za politický transparent v souvislosti s Falklandskými ostrovy při přípravném utkání se Slovinskem těsně před startem mistrovství světa, kde Argentinci došli až do finále.

 

Stringer/argentina, Reuters

Před generálkou na mistrovství světa se Slovinskem se hráči fotili před transparentem zpochybňujícím příslušnost Falklandských ostrovů k Velké Británii. "Las Malvinas son Argentinas — Malvíny jsou argentinské," stálo na transparentu s odkazem na název ostrovů ve španělštině.

Podle FIFA šlo o "provokaci" a ještě před startem šampionátu zahájila s argentinskou fotbalovou federací disciplinární řízení. Trest vynesla až nyní.

O Falklandské ostrovy, které jsou britským zámořským územím, se obě země dlouhá léta přou. V roce 1982 vedl spor dokonce k dvouměsíční válce. Buenos Aires se odmítá vzdát nároků na ostrovy o rozloze přesahující 12 tisíc km čtverečních a neuznává falklandské referendum, které se loni v březnu vyslovilo pro setrvání pod Británií.

Pro Argentinu jde o druhou pokutu od FIFA v poslední době. Před dvěma týdny dostala sankci 300 tisíc švýcarských franků za to, že během mistrovství světa nevodila hráče na předzápasové tiskové konference.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní