Rubriky:

Ostatní

Hlasujte o nejkrásnější gól roku. Uspěje v konkurenci hvězd poprvé v historii žena?

2. prosince 2014 13:48 - Curych

Anketa o trofej Ference Puskáse za nejkrásnější gól sezóny může mít na lednovém galavečeru Mezinárodní fotbalové federace FIFA nečekanou vítězku. Mezi trojici nominovaných se s fotbalovými hvězdami Robinem van Persiem a Jamesem Rodríguezem dostala také irská reprezentantka Stephanie Rocheová. Cenu může získat jako první žena v historii.

FIFA.com

Pětadvacetiletá Rocheová kandiduje s parádní trefou ze zápasu irské ligy z října 2013. Útočnice týmu Peamount United si centr zpracovala nejprve pravačkou, pak levačkou a z otočky 20 metrů od branky zamířila z voleje přesně k tyči.

Podle jejích slov bylo štěstí, že byl gól vůbec zachycen na kameru, protože zápasy se většinou nenatáčejí. Amatérský záznam pak dal její trenér na internet a má už 3,2 miliónu zhlédnutí.

"Je to obrovské překvapení a vzpruha nejen pro mě, ale pro celý ženský fotbal," řekla Rocheová, která nyní hraje ve Francii za klub Albi. Když FIFA v pondělí odpoledne zveřejnila tříčlennou nominaci, prožila den ve společnosti filmového štábu a dalších médií. "Byl to bláznivý den," přiznala.

Kolumbijská hvězda James Rodríguez z Realu Madrid se o cenu uchází s volejem ze zápasu s Uruguayí na mistrovství světa v Brazílii, nizozemský kanonýr Van Persie z Manchesteru United s dalekonosnou hlavičkou z duelu MS proti Španělům. Všechny nominované branky jsou na webu fotbalové federace, kde můžete také hlasovat.

Držitel Puskásovy ceny, kterou FIFA uděluje od roku 2009, bude vyhlášen na galavečeru v Curychu 12. ledna spolu s hlavní anketou Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa. I kdyby Rocheová hlasování nevyhrála, splní si prý v Curychu sen: setká se se svým idolem Portugalcem Cristianem Ronaldem.

ČTK, Sport.cz

Který gól se vám v anketě o trofej Ference Puskáse líbí nejvíce?


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní