Rubriky:

Ostatní

Slavný Overmars míří do Prahy, zúčastní se vyhlášení anket

8. ledna 2015 17:45 - Praha

Který z hráčů ovládne anketu o nejlepšího staršího dorostence? Naruší někdo mezi fotbalistkami dvouletou vládu Lucie Martínkové? A kdo usedne na trůn mezi futsalisty? Také tyto otázky v neděli zodpoví 13. Galavečer Grasroots FAČR, v jehož rámci budou vyhlášeny ankety v kategorii mládežnického, ženského a neprofesionálního fotbalu a také futsalu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Slavnostní událost na pražském Žofíně si nenechají ujít vrcholní představitelé FAČR v čele s jejím předsedou Miroslavem Peltou a generálním sekretářem Rudolfem Řepkou. Galavečeru Grasroots navíc dodá lesk účast zahraniční osobnosti: tentokrát do české metropole zavítá někdejší slavný záložník Marc Overmars, dřívější opora Ajaxu Amsterdam, Arsenalu či Barcelony.

V rámci Galavečera Grasroots bude vyhlášeno celkem třináct anket, k těm nejsledovanějším budou znovu patřit kategorie o nejlepší dorostence, fotbalistku a futsalistu roku.

O první trofej se uchází Václav Černý z Ajaxu Amsterdam, Roman Macek z Juventusu Turín a Patrik Schick z pražské Sparty. Nejlepší fotbalistka vzejde z trojlístku Lucie Martínková, Irena Martínková a Veronika Pincová, přičemž první jmenovaná už ovládla uplynulé dva ročníky.

Neumann triumfoval už osmkrát

A nejlepší futsalista? Rozhodne se mezi Davidem Cupákem, Lukášem Rešetárem a Michalem Seidlerem. Dekorováni budou v neděli také nejlepší mladší dorostenec, dorostenka, futsalový dorostenec a plážový fotbalista.

V neděli budou také známi nejlepší trenéři v dorosteneckých a žákovských kategoriích mezi fotbalisty, nejlepší trenéři ženského a mládežnického fotbalu a futsalu. Například kouč futsalové reprezentace Tomáš Neumann v minulosti triumfoval už osmkrát a v nominaci je i letos.

Součástí Galavečera jsou tradičně také ocenění v oblasti fair-play, Grasroots aktivit a sociálně-charitativních akcí.

Nedělní Galavečer Grasroots začne v neděli 11. října na pražském Žofíně v 17:00. Moderuje jej Jakub Železný.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní