Rubriky:

Ostatní

FIFA odmítla odškodnit kluby a ligy za přesunutí MS v roce 2022

25. února 2015 12:21 - Curych

Vedení FIFA vyloučilo, že fotbalové kluby a ligy dostanou finanční odškodnění za přesunutí mistrovství světa v roce 2022 v Kataru z léta na listopad a prosinec. Prohlásil to ve středu generální sekretář federace Jérome Valcke.

 

Jan Handrejch, Právo

"Sedm let na přípravu je dost času, žádné odškodnění nebude," citovala funkcionáře zahraniční média. "Nevidím důvod, proč se mluví o kompenzaci a proč bychom se za přesunutí měli klubům omlouvat. Jde o jednorázovou akci, neničíme fotbal," řekl Valcke.

"Navíc kluby vždy na mistrovství vydělají. V roce 2010 to bylo 40 miliónů dolarů a loni 70," přidal Valcke, který reagoval na prohlášení bývalého německého reprezentanta a šéfa Asociace evropských klubů ECA Karla-Heinze Rummeniggeho, podle nějž by byl pro evropské soutěže přijatelnější květnový termín.

Rummenigge o kompenzaci promluvil v úterý krátce poté, co speciální pracovní skupina FIFA doporučila přesunutí šampionátu kvůli velkým vedrům, která v létě v Kataru panují. Návrh má prý podporu konfederací jednotlivých světadílů a konečné rozhodnutí by mělo padnout 19., nebo 20. března v Curychu.

Podle návrhu komise by se mělo první utkání mistrovství v Kataru odehrát 26. listopadu a finále 23. prosince, ve hře je ale také 18. prosinec. Turnaj by měl být také z obvyklých 32 dní zkrácen na 28 a jeho přesunutí ovlivní mimo jiné i mistrovství Afriky, jež se místo ledna uskuteční v červnu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní