Mexiko - Bolívie 0:0Prokletí Bolivijců trvá. Na mistrovství Jižní Ameriky nevyhráli už 18 let

Ani úvodní zápas letošního mistrovství Jižní Ameriky s Mexikem nezměnil nic na sérii Bolívie na tomto turnaji. Již 18 let nevyhráli Bolivijci jediný zápas. V pátek pouze remizovali s Mexikem 0:0.

Útočník Mexika Raul Jimenez se chytá za hlavu, poté co neproměnil jednu ze šancí v zápase proti Bolívii na mistrovství Jižní Ameriky.

Mexiko nepřijelo do Chile s nejsilnější sestavou, neboť hvězdy šetří na červencový Gold Cup v USA, a v úvodním vystoupení nemělo daleko k porážce. Jenže Pedriel trefil tyč a proti mexickému brankáři Coronovi se v závěru první půle neprosadili ani Campos a Raldes.

Mexický výběr navíc přišel o zkušeného obránce Rafaela Márqueze. Bývalý stoper Barcelony musel v druhém poločase střídat kvůli zranění levé nohy.

Ve skupině A hraje ještě tým Ekvádoru a domácí Chilané, kteří v úvodním utkání turnaje zvítězili 2:0.