Rubriky:

Ostatní

Platini se dál považuje za nejvhodnějšího kandidáta na šéfa FIFA

29. října 2015 10:59 - Curych
(Aktualizováno: 29. října 2015 11:03)

Přestože má předseda UEFA Michel Platini kvůli vyšetřování podezřelé platby od šéfa FIFA Seppa Blattera na 90 dní pozastavený výkon funkce, stále věří, že bude na konci února zvolen novým předsedou Mezinárodní fotbalové federace. Považuje se totiž za nejvhodnějšího kandidáta.

 

Denis Balibouse, Reuters

"Lidé chtějí zastavit mou kandidaturu, protože vědí, že mám velkou šanci vyhrát. Mám pocit, že nechtějí, aby bývalý hráč vedl FIFA. Jako kdyby nechtěli vrátit fotbal bývalým hráčům," prohlásil Platini. "Ale já jsem, ve vší pokoře, nejvíce schopen vést světový fotbal," doplnil bývalý francouzský reprezentant, který je jedním ze sedmi uchazečů o post nového předsedy FIFA.

Jeho kandidaturu však komplikuje fakt, že byl etickou komisí dočasně postaven mimo svou funkci kvůli vyšetřování podezřelé platby ve výši dvou miliónů švýcarských franků, kterou dostal zpětně v roce 2011 za práci v roli Blatterova poradce.

Pokud však bude jeho distanc před volbami zrušen, bude podle volební komise do boje o pozici prvního muže světového fotbalu připuštěn. Oficiální seznam schválených kandidátů bude zveřejněn v listopadu, volba je naplánována na 26. února.

Platini tvrdí, že měli s Blatterem ústní dohodu. "Aby bylo jasno. Byla práce stanovena? Ano. Je ústní domluva ve Švýcarsku legální? Ano. Měl jsem právo na vrácení svých peněz o devět let později? Ano. Udělal jsem správně faktury, jak FIFA požadovala? Ano. Takže v čem je problém?" dodal Platini.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní