Rubriky:

Ostatní

Švýcarské úřady zkoumají 133 podezřelých transakcí FIFA

14. prosince 2015 16:08 - Curych

Švýcarské úřady zkoumají 133 zpráv o podezřelých transakcích souvisejících s korupční aférou mezinárodní fotbalové federace FIFA a přidělením světových šampionátů v letech 2018 a 2022 Rusku a Kataru. Švýcarská generální prokuratura to řekla agentuře Reuters s tím, že organizátoři obou MS popírají jakákoli korupční provinění.

 

Patrick B. Kraemer, ČTK/AP

Prokuraturu na podezřelé transakce údajně upozornil úřad, který se zabývá vyšetřováním praní špinavých peněz. Konkrétní jména majitelů účtů, bank ani výše zmrazených peněz při vyšetřování zveřejněny nebyly.

V souběžně vedeném vyšetřování už americké federální úřady obvinily 27 lidí, většinou vysokých funkcionářů FIFA. Ti jsou spojováni s úplatky přesahujícími za poslední dvě desetiletí 150 miliónů dolarů (3,6 miliardy korun).

Kvůli rozsáhlému skandálu dal předseda FIFA Sepp Blatter pár dnů po svém květnovém znovuzvolení svou funkci k dispozici. Později byl Blatter kvůli podezřelé platbě z roku 2011 stejně jako šéf UEFA Michel Platini etickou komisí suspendován na 90 dnů, oběma hrozí doživotní zákaz práce ve fotbale

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní