Rubriky:

Ostatní

Fotbalová asociace vyhrála u CAS spory se střížkovským klubem a Susem

20. ledna 2016 17:57 - Praha

Fotbalová asociace České republiky si připsala dvě výhry na právním poli. Uspěla ve dvou případech, jež shodně skončily u Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS). FAČR zvítězila ve sporech se střížkovským klubem FK Bohemians Praha a hráčem Martinem Susem. Návrhy protistran byly v obou případech v plném rozsahu zamítnuty. Proti rozhodnutím CAS již není dalších opravných prostředků a jsou tak konečná.

 

Jan Handrejch, Právo

Jen pro připomenutí, v případě sporu FK Bohemians Praha s FAČR šlo o nesouhlas pražského klubu s udělením licence FK Kolín k účasti ve Fotbalové národní lize pro sezónu 2014/15 a s tím souvisejícím sestupem Střížkova do ČFL.

V případě sporu Martina Suse šlo o bezprecedentní a přelomové rozhodnutí, kdy došlo k potvrzení právního názoru FAČR v tom smyslu, že asociační orgány (konkrétně Sbor rozhodců a Arbitrážní komise) nemají pravomoc rozhodovat o sporech mezi členy FAČR a asociací samotnou.

„Rozhodnutí CAS jsou pro FAČR samozřejmě velmi pozitivní a nás těší, že i na této úrovni, stejně jako u vnitrostátních soudů, bylo nejen právu učiněno zadost. Současně bylo zabráněno tomu, aby FAČR hradila zjevně smyšlené nároky navrhovatelů v řádech desítek miliónů korun," pochvaluje si Jan Pauly, ředitel legislativně-právního oddělení FAČR.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní