Rubriky:

Ostatní

Fantom ve vytahaných teplácích Király se rozloučil s reprezentací. Ale chytá dál

16. listopadu 2016 14:42 - Budapešť

Legenda končí. Alespoň tedy v reprezentaci. Maďarský fotbalový gólman Gábor Király se naposledy ukázal na hřišti v zápase národního týmu. Rozlučku mu nepokazilo ani drobné zranění. V kariéře ještě hodlá pokračovat na klubové úrovni.

 

Laszlo Balogh, Reuters

Více než výsledek úterního přípravného zápasu Maďarsko - Švédsko se do srdcí diváků na stadiónu v Budapešti i u televize zapsal moment z 28. minuty. Zatímco u postranní čáry se k reprezentačnímu debutu chystal šestadvacetiletý brankář Balázs Megyeri, o 14 let starší Gábor Király, jehož kromě skvělých zákroků proslavily i vytahané šedé tepláky, naopak svou kariéru v národním týmu definitivně uzavřel.

Király během 18 let odchytal za reprezentaci 108 zápasů a stal se maďarským rekordmanem. Na letošním mistrovství Evropy ve Francii, kde se ve 40 letech a 74 dnech stal nejstarším účastníkem Eura v historii, výrazně pomohl k postupu do vyřazovacích bojů. Po osmifinálové porážce 0:4 s Belgií oznámil, že se chce soustředit už jen na působení v týmu Haladás Szombathely.

"V zápasech jsem nechal na hřišti všechno, ale mezitím mi tělo ukázalo své limity. Jsem perfekcionista a vždy se snažím odvést maximum. To už ale ve 40 v reprezentaci i v klubu nejde," řekl Király.

"Hrát za reprezentaci je nejvíc, čeho může hráč dosáhnout. Když jsem opouštěl trávník, měl jsem po těch letech pocit z dobře odvedené práce," dodal brankářský doyen.

Király, který chytal za Herthu Berlín, Crystal Palace, Burnley, Leverkusen, Mnichov 1860 či Fulham, by měl v nejbližších dnech podepsat s Haladásem novou dvouletou smlouvu. Ta bude údajně obsahovat i klauzuli, že ji může kdykoli předčasně ukončit.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní