Rubriky:

Ostatní

Čeští nohejbalisté získali v Brně dva tituly mistrů světa

20. listopadu 2016 16:20 - Brno
(Aktualizováno: 20. listopadu 2016 17:02)

Čeští nohejbalisté získali v Brně dva tituly mistrů světa. V turnaji jednotlivců vybojoval zlatou medaili Ondřej Vít, který byl společně s Janem Vankem, Lukášem Rosenberkem a Jakubem Pospíšilem i členem vítězného týmu trojic. V kategorii dvojic obhájili prvenství Slováci, český tým skončil stejně jako před čtyřmi lety v Nymburku druhý. Titul mistrů světa ve trojicích získali čeští nohejbalisté po osmnácti letech.

 

Václav Šálek, ČTK

Vítovi vyšel ve finále singlu vstup do obou setů, v nichž získal rychle tříbodový náskok nad Rumunem Georgelem Bobisem. Podal koncentrovanější výkon než v pátečním vzájemném duelu ve skupině, který prohrál, a oplatil bývalému světovému šampionovi porážku ze souboje o titul na loňském mistrovství Evropy.

"Už osm let s Bobisem bojuji a poprvé se mi ho podařilo porazit. Udělal neskutečně mnoho chyb, kterých se nedopouští. Možná jej semlela atmosféra vyprodané haly. Nebo také to, že startuje ve všech třech soutěžích a projevila se na něm únava," uvedl Vít, který po čtrnácti letech navázal na dosud poslední český titul Petra Bubniaka. Bouřlivou atmosféru v hale vytvořilo přes 3000 diváků.

Ve finálovém duelu dvojic Mrákava s Rosenberkem dovolili Slovensku v úvodním setu uhrát pouze sedm bodů, ale ve druhé sadě neproměnili mečbol. Slovákům se podařilo navzdory odstoupení zraněného Ladislava Stupáka stav otočit. V dramatické koncovce několikrát na bloku vynikl Radek Pelikán, jenž nahradil Mrákavu. Česká dvojice se ještě za nepříznivého stavu 8:10 vzchopila, odvrátila čtyři mečboly, ale Slovákům obhajobu titulu nepřekazila. "Zápas byl otázkou momentální formy. Dopustili jsme se více chybiček v útoku a v mezihře," poznamenal Mrákava.

Ve finále trojic neproměnil český tým v úvodní sadě setbol a ztratil ji. K vítěznému obratu nasměroval domácí nohejbalisty Vanke precizní hrou na síti. Kromě často nechytatelných útoků i úspěšně blokoval. "Od druhého setu jsme pozměnili taktiku, která se ukázala jako účinná," uvedl Rosenberk, který ke zlatu přidal i stříbrnou medaili ve dvojicích.

Mistrovství světa v nohejbalu v Brně:
Jednotlivci - finále:
Vít (ČR) - Bobis (Rum.) 2:0 (8, 8)
o 3. místo: Grandjean (Švýc.) - Sin Pek (Korea) 2:0 (7, 3)
Dvojice - finále:
Slovensko (Stupák, Kilík, Brutovský) - ČR (Mrákava, Rosenberk, Pelikán) 2:1 (-7, 10, 11)
o 3. místo: Švýcarsko - Rumunsko 2:0 (10, 9)
Trojice - finále:
ČR (Vanke, Vít, Rosenberk, Pospíšil) - Slovensko (Brutovský, Černota, Hulín, Galus) 2:1 (-10, 7, 4)
o 3. místo: Francie - Maďarsko 2:0 (8, 9)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní