Rubriky:

Ostatní

Katarští pořadatelé otevřeli první stadión pro fotbalové MS 2022

20. května 2017 13:55 - Dauhá

Katarští pořadatelé v pátek slavnostně otevřeli první stadión pro fotbalové mistrovství světa v roce 2022. Po náročné rekonstrukci byl na okraji metropole Dauhá uveden do provozu Chalífa International Stadium, kde se odehrálo finále domácího poháru mezi Al Rajánem a Al Sádem. Mezi čestnými hosty nechyběl předseda Mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino.

 

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Zároveň byl poprvé použit nový chladící systém, který zchladil trávník na 20 stupňů. Podle pořadatelů spotřebuje o 40 procent energie méně než tradiční chladící metody. Kvůli vysokým teplotám v zemi se má šampionát odehrát v listopadu a prosinci. S tím ale nesouhlasí zástupci předních evropských lig.

Katar je dlouhodobě kritizován za to, v jakých podmínkách zahraniční dělníci na výstavbě stadionů a dalších projektů pro MS 2022 pracují. Ze zpráv organizace Amnesty International vyplývá, že dělníci především z Indie, Nepálu či Bangladéše pracují v otrokářských podmínkách a jsou jim odpírány výplaty. Bohatý emirát v Perském zálivu přitom investuje do infrastruktury před šampionátem 200 miliard dolarů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní