Rubriky:

MOL Cup

Skácel: My jsme Slavia, takže musíme vyhrát každý zápas

27. listopadu 2009 08:00

Střílí často, střílí rád. Díky své rychlosti se levonohý záložník Rudolf Skácel dostává po návratu do fotbalové Slavie často do šancí, ale gól ještě nedal. Také pohárová odveta s Karvinou jako by byla pro něj i celý tým symbolická. Branka se celá třásla, ale zase trefil jen tyč a pak břevno... „Snad jsem si první gól schoval na neděli proti Brnu,“ doufá Skácel.

 

Petr Horník, Právo

Nejdřív tyč, chvíli poté břevno. To jste celý vy...

Bohužel, občas potřebuje člověk i štěstí. Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli a že jsme to konečně prolomili. Dotlačili jsme tam dva góly a postoupili. Doufejme, že můj první gól přijde třeba hned teď v neděli.

Slavia naposledy vyhrála v půlce října nad Kladnem, takže vy jste se s Karvinou radoval poprvé.

Potřebovali jsme zlou sérii zlomit. Určitě to bylo nepříjemné, byli jsme pod tlakem. Postup v poháru byl moc důležitý. Teď musíme zvládnout i poslední podzimní zápas v lize a uděláme pro to maximum.

Skácelovy starty po návratu do Slavie
26. říjnaSlavia - Olomouc 1:2Gambrinus liga
31. říjnaPříbram - Slavia 1:0Gambrinus liga
9. listopaduSlavia - Plzeň 0:0Gambrinus liga
14. listopaduKarviná - Slavia 1:0Ondrášovka Cup
21. listopaduJablonec - Slavia 1:1Gambrinus liga
25. listopaduSlavia - Karviná 2:0Ondrášovka Cup

V lize jste v polovině tabulky. Uvědomovali jste si důležitost pohárového postupu přes Karvinou?

My jsme Slavia, musíme vyhrávat každý zápas. Je tedy jedno, jestli jde o pohárové nebo přátelské utkání. V této situaci jsme to potřebovali hlavně zlomit a to se podařilo.

Neříkali jste si tedy, že pohár už je pro vás jedinou cestou do Evropy?

Nad něčím takovým jsme vůbec nepřemýšleli. Byl to další důležitý zápas, který jsme hráli doma a který jsme museli za každou cenu zvládnout. Ale cesta do poháru pořád ještě vede i z ligy. Jsme přece teprve v polovině, takže bych  to neuzavíral. Musíme se připravit na další utkání, což je v neděli Brno. Chtělo by to znovu nastoupit na soupeře takovým způsobem jako proti Karviné a rychle dát gól.

Někteří vaši spoluhráči ovšem přiznali, že cítili velký tlak.

Slavia musí vyhrávat každý týden. A když se nedaří, tak je okamžitě pod velkým tlakem. Důležité je, že jsme vyhráli. Věřím, že nás to nastartuje. Jede se dál!

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup