Rubriky:

MOL Cup

Policie kvůli výtržnostem v Edenu obvinila dalších devět lidí

4. července 2011 16:15 - PRAHA

Kvůli výtržnostem při pohárovém semifinále mezi fotbalisty Slavie Praha a Olomouce, které zůstalo 5. května nedohráno, obvinila policie dalších devět lidí. Celkem tak za výtržnosti na stadionu v Edenu stíhá již 33 fanoušků.

 

Petr Horník, Právo

Dalších dvanáct lidí policie obvinila za incidenty na stadionu v Ďolíčku, kde se 28. května konala videoprojekce prvoligového derby Slavia - Bohemians 1905. ČTK o tom informovala pražská policejní mluvčí Eva Stulíková.

Za události v Edenu policie obvinila na začátku června 24 lidí. Dalších 20 podezřelých osob vytipovala. Na základě uveřejnění jejich fotografií v médiích se kriminalistům podařilo zjistit totožnost prozatím dalších devíti lidí, kteří byli v těchto dnech taktéž obviněni. Je proti nim vedeno trestní řízení za poškození cizí věci, násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Vyšetřováni jsou na svobodě.

Fanoušci v poločase pohárového semifinále zaútočili na vedení Slavie. Někteří z nich vnikli i do VIP prostor stadionu, kde poničili zařízení několika místností, a útočili na policisty. Utkání se nedohrálo a posléze bylo kontumováno výsledkem 3:0 pro Olomouc.

Obvinění padla také za výtržnosti páchané na stadionu Bohemians 1905, kde probíhala videoprojekce ligového utkání mezi Slavií a "klokany". Vršovické derby se totiž muselo kvůli disciplinárnímu trestu Slavie hrát bez diváků.

V Ďolíčku někteří fanoušci odpalovali pyrotechniku, napadali pořadatele nebo se o to snažili. Když proti nim zakročili policisté, zaútočili i na ně buď fyzicky, anebo tím, že po nich házeli nejrůznější předměty, například popelnice, odpadkové koše nebo odpadky. Policie obvinila zatím 12 lidí, kteří jsou také stíháni na svobodě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup