Z poháru ČMFS vypadli fotbalisté Liberce, Jihlavy a Zlína

Další prvoligové oběti si vybral domácí Pohár ČMFS, když ve třetím kole vypadli tři zástupci nejvyšší soutěže. Ligový lídr z Liberce nezvládl zápas se Žižkovem, fotbalisté Jihlavy prohráli na půdě Vítkovic 0:2 a Zlín podlehl Kunovicím 1:2. Ve hře tak zůstává už jen devět prvoligových týmů. Už dříve soutěž opustily Jablonec, Mladá Boleslav, Olomouc, Most a Plzeň.

Liberečtí fotbalisté okusili vůbec první porážku v této sezóně. Tým, který suverénně vede tabulku nejvyšší soutěže a pyšní se nejlepší obranou, inkasoval na Žižkově čtyři góly. Šestý tým druhé ligy rozhodl o svém triumfu v krkolomném duelu na začátku druhé půle, kdy se trefil třikrát během třinácti minut. Favorit zapnul až za stavu 0:3, a i když ze ztraceného zápasu udělal nervydrásající přestřelku, vyrovnat se mu nepovedlo.

Sparta si v Litvínově zastřílela

Sparta si v souboji s divizním Litvínovem vybojovala po vysoké výhře 7:1 postup, ale výrazněji se prosadila až po přestávce, kdy soupeř odpadl fyzicky. Největší podíl na výhře měl Libor Došek, který se trefil třikrát.

Sparťané přijeli do Litvínova bez trenéra Hřebíka, který se vydal sledovat příštího soupeře v Lize mistrů - Thun. Překvapením bylo, že Karel Poborský poprvé po dvou a půl letech vyběhl bez kapitánské pásky, jíž se podle klubových informací dobrovolně vzdal před ranním tréninkem. Na utkání chyběli také sparťanští fanoušci, kteří na sever Čech nedorazili na protest proti posledním výkonům Letenských.

Litvínov se porazil sám

Český mistr se ale předvedl v takřka ideální sestavě, chyběl jen zraněný Sivok, v brance dostal volno Blažek a na pravé straně obrany vyběhl Pergl. Jenže ani sedmý tým divize B nebyl dlouho pro sparťany lehkým soustem. Došek sice už v 11. minutě svůj tým uklidnil, ale hráči v rudých dresech se utápěli v neškodných kombinacích uprostřed hřiště, v nichž jim často bránil hrbolatý trávník i snaživý soupeř.

O tom, že sparťané nejsou v ideálním rozpoložení svědčilo několik školáckých chyb, po nichž se mohlo skóre měnit. Domácí kanonýr Jouza dával vyhlášeným stoperům pořádně zabrat, největší šanci měl v 17. minutě, jenže jeho oblouček šel nad břevno.

Litvínov se nakonec porazil sám: v rozmezí dvanácti minut vyrobila domácí obrana dvě minely, které Došek s Kiselem potrestali. Ještě před poločasem se sice dočkali i domácí po trefě Polomského, ale favorit už v druhém poločase výhru kontroloval, litvínovští amatéři fyzicky odpadli.

Kanonádu předvedla i Slavia

Také Slavia v silně kombinované sestavě na hřiště druholigového Hlučína zahájila kanonádu až ve druhém poločase. Do přestávky přestála dva krušné okamžiky během několika sekund. Langerova tečovaná dělovka se vznesla těsně nad břevno a po následném rohu namířil J. Barcal svou hlavičkou přesně do Slavíkovy náruče.

Slavia po obrátce vydatně zvýšila aktivitu. Střídající Krajčík nejprve s gólmanem obstřelil i tyčku, pak ale Pešír dorazil Fořtův pokus a uklidnil favorita. Domácí ještě několik minut usilovali o zvrat, Bogdaňova chyba ve středu hřiště a Pešírův druhý gól je však srazily na kolena.

Viktoria Žižkov - Slovan Liberec 4:3 (1:0)
Branky: 53. a 64. Kalod, 18. Pokorný, 51. Kaspřák - 57. a 82. Pospěch, 60. Papoušek. Rozhodčí: Bouše. Diváci: 963.
Sestava Liberce: Hauzr - Šinglár, Hochmeister, Zápotočný, Janů - Hamouz (60. Blažek), Abrahám, Tuma (46. Papoušek), Pudil - Hološko, Pospěch. Trenér: Lavička.
Litvínov - Sparta 1:7 (1:3)
Branky: 45+2. Polomský - 11., 43. a 49. Došek, 31. Kisel, 64. Matušovič, 66. Petráš, 86. Poláček. Rozhodčí: Příhoda. Diváci: 3856.
Sestava Sparty: Grigar - Pergl, Petráš, Lukáš, Kadlec (63. Loučka) - Poborský, L. Zelenka, Petrouš, Kisel (80. Poláček) - Matušovič (68. Herzán), Došek. Mužstvo vedl asistent Šilhavý.
Hlučín - Slavia Praha 0:4 (0:0)
Branky: 54. a 73. Pešír, 77. Fořt, 85. Krajčík. Rozhodčí: Gallo. Diváci: 1320.
Sestava Slavie: Slavík - Kováč, Suchý, Zábojník, Hubáček - Kratochvíl, Vondráček, Hrdlička (63. Krajčík), Held (46. Švento) - Fořt, Pešír (79. Černoch). Trenér: Jarolím.
Mutěnice - 1. FC Slovácko 1:2 (1:2).
Branky: 28. Koštuřík - 12. Sowunmi, 43. Pavlík (z pen.). Rozhodčí: Racek. Diváci: 1500.
Sestava Slovácka: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Šuškavčevič, Palinek - Malár (80. Ordoš), Pavlík, Czinege (58. Lička), Petržela - Sowunmi, Ivana. Trenér: Molnár.
Strakonice - Blšany 1:3 (1:1)
Branky: 6. Pavelka - 13. Šelicha, 46. a 90. Polodna. Rozhodčí: Ardeleanu. Diváci: 683.
Sestava Blšan: Daněk - Broschinský, Vorel, Nachtman, Pleško (80. Dirnbach) - Kolář (62. Bílek), Dort, Devátý, Šelicha - Střihavka (46. Michal), Polodna. Trenér: Bílek.
Kolín - Příbram 0:2 (0:1)
Branky: 6. Suchánek vlastní, 90+1 Koloušek. Rozhodčí: Moudrý - Mencl, Pešek. ŽK: Svoboda, Majer, Krulich - Mácha, Burián, Podrazký, Pilík. ČK: 62. Krulich. Diváci: 780.
Marila Příbram: Sňozík - Burián, Mácha, Formánek, Navrátil - Hašek, Podrazký, Otepka (46. Koloušek), Čupr (46. Mendy) - Klesa, Stracený (72. Pilík). Trenér: Tobiáš.
HFK Olomouc - Kroměříž 0:0, na penalty 5:4
Rozhodčí: Handlíř. Diváci: 305.
Prachatice - České Budějovice 1:2 (1:1)
Branky: 9. Hanzlík - 13. Němec, 90+1. Schön. Rozhodčí: Královec. Diváci: 710.
Vítkovice - Jihlava 2:0 (0:0)
Branky: 64. Kaloč, 70. Pražák. Rozhodčí: Čecháček. Diváci: 360.
Sestava Jihlavy: Vorel - Vojtíšek, Kadlec (56. Peška), O. Šourek - Bartoš, Heide (64. Liška), Pacholík, Štohanzl, Lovětínský - Malínek, Kaplan (76. Kopic). Trenér: Večeřa.
Pardubice - Ústí nad Labem 0:1 (0:0)
Branka: 88. Džeko. Rozhodčí: Jech. Diváci: 220.
Kunovice - Tescoma Zlín 2:1 (2:1)
Branky: 16. Faldyna, 25. P. Švach - 24. Janíček. Rozhodčí: Adámek. Diváci: 600.
Sestava Zlína: Novák - Vidlička, Kroča, Švach, Červenka - Opiela (46. Zapletal), Pikl, Vrtělka, Dujka (62. Kraus) - Janíček, Bača (76. Lukaštík). Trenér: Blaha.
Varnsdorf - Kladno 0:1 (0:0)
Branka: 75. Galbavý. Rozhodčí: Jiřík. Diváci: 450.
Dvojice pro 4. kolo (26. října, 15:30):
Kladno - Sparta, Žižkov - Blšany, Kunovice - České Budějovice, Vítkovice - Slavia, HFK Olomouc - Hradec Králové (Náchod), Ostrava (Jakubčovice) - Příbram, Ústí nad Labem - Brno (Bystrc), Slovácko - Teplice (Čelákovice)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.