Rubriky:

Anglie

Nového kouče Keegana čeká v Newcastlu setkání s kritikem Owenem

17. ledna 2008 15:38 - NEWCASTLE

Nelehký úkol čeká nového trenéra fotbalistů Newcastlu Kevina Keegana. V mužstvu má jak problémového záložníka Joeye Bartona, tak i svého kritika. Útočník Michael Owen se do něj před časem obul ve své biografii Off the Record, v níž označil Keeganovo působení u národního týmu za příčinu "temného období své kariéry".

 

homepage.ntlworld.com

"Zdálo se, že je to výborný trenér, ale asi ne pro mne. Myslím si, že vykládal ostatním členům realizačního týmu, co si o mně myslí. A nebylo to nic lichotivého," napsal ve své knize Owen, který nejspíš doufal, že se s Keeganem už nikdy nepotká.

"Měl jsem pocit, že si na mně kompenzoval to, jaký na něj byl vyvíjen tlak. Udělal si ze mne obětního beránka, řekl o mně jednu negativní věc, kterou se sám utvrzoval v další kritice," uvedl Owen v pasáži věnované Keeganovi. Před kvalifikačním utkáním s Rumunskem prý kouč místo udílení taktických pokynů pouze dvacet minut před celým týmem Owena kritizoval.

Owen začal Keegana jako trenéra nesnášet

Hráč si postěžoval, že jej trenérovy metody postupně srážely i výkonnostně. "Když se za jeho érou ohlížím, vybaví se mi hlavně to, jak jsem poprvé v životě začal pochybovat o svých schopnostech. Poznamenalo mne to. Byl jsem zvyklý chodit na hřiště s tím, že se mne protihráči bojí a že mne nikdo nemůže zastavit. Tahle sebedůvěra se ale pod Keeganem doslova vypařila. Od té doby si už dávám na trenéry pozor, změnil jsem se," vzpomínal Owen na léta 1999 a 2000, kdy Keegan vedl anglickou reprezentaci. "Jako trenéra jsem ho začal nesnášet."

K Owenově budoucnosti pod novým trenérem se vyjádřil bývalý útočník Newcastlu Alan Shearer, který by se podle spekulací mohl stát Keeganovým asistentem. "Oba jsou dospělí chlapi a snad se nějak dohodnou," uvedl v rozhovoru pro rozhlasovou stanici BBC 5. Keeganem preferovaný útočný styl by měl Owenovi podle Shearera vyhovovat.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..