Rubriky:

Anglie

Trenér Arsenalu Wenger je rád, že Chelsea povede Scolari

26. června 2008 12:04 - BASILEJ

Trenér fotbalistů Arsenalu Arséne Wenger se už těší, až se v anglické lize bude střetávat s novým koučem konkurenční Chelsea Luizem Felipem Scolarim. Brazilský trenér míří do Londýna od portugalské reprezentace, kterou dovedl na mistrovství Evropy do čtvrtfinále.

"Mám rád Scolariho jako osobnost, ale i jako trenéra. Podle mě má velké charisma. Pro Premier League bude přínosem," řekl Wenger v Basileji, kde sledoval středeční semifinále mistrovství Evropy mezi Německem a Tureckem. "Nikdy nevíte, co se stane, ale on má velké kvality. Jako člověk i jako trenér," dodal francouzský kouč pro BBC.

Wenger zároveň řekl, že má se Scolarim dobrý vztah a že Chelsea pod ním bude hrát pravděpodobně stejným systémem jako pod předešlými trenéry Avramem Grantem a Josém Mourinhem. "Jeho oblíbený systém je 4-5-1 nebo 4-3-3, tedy stejný, jakým dosud hrála Chelsea," uvedl Wenger. "V jejich hře samozřejmě nastanou změny, jelikož každý trenér přinese do klubu svou osobnost a své posily, ale systém bude stejný," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..