Rubriky:

Anglie

Nový kouč Chelsea Ancelotti: Terry není na prodej za žádnou cenu

6. července 2009 16:00 - LONDÝN

Nový trenér fotbalistů Chelsea Carlo Ancelotti dnes v Londýně zdůraznil, že obránce John Terry zůstává na Stamford Bridge jako kapitán a není "za žádnou cenu" na prodej. Při první tiskové konferenci v novém působišti Ancelotti rovněž potvrdil přestup ruského útočníka Jurije Žirkova do Londýna a zdůraznil, že jeho cílem je s Chelsea vyhrát Ligu mistrů.

 

Marco Bucco, Reuters

"John Terry zůstává v Chelsea. Přirozeně bude kapitánem mužstva," řekl Ancelotti, který dosud trénoval AC Milán. "Terry řekl, že chce zůstat. Není na prodej za žádnou cenu. Je symbolem týmu," řekl.

O kapitána anglické fotbalové reprezentace měl zájem Manchester City, ale Chelsea kategoricky odmítla, že by Terryho prodala. V britském tisku se nicméně objevily spekulace, že celá záležitost není uzavřená, protože sám hráč odmítnutí klubu veřejně nepotvrdil.

Ancelotti potvrdil přestup Žirkova

Manchester City za něj údajně nabízel 25 až 30 miliónů liber. Zvýšená nabídka na 40 miliónů (1,2 miliardy korun) by ale mohla odhodlání Chelsea vážně prověřit, napsal v pondělí list The Guardian.

Ancelotti potvrdil přestup Žirkova z CSKA Moskva, ale k dalším možným posilám se vyjadřoval rezervovaně. "Nechci mluvit o dalších jménech. Pokud bude příznivá příležitost, můžeme zkusit vylepšit tým. Pokud ne, máme skvělé mužstvo i tak," dodal nový trenér Chelsea s tím, že na přestupy je ještě čas do konce srpna.

Žirkov je třetí letní posilou Chelsea, jejíž branku hájí český reprezentant Petr Čech. Ze sestupujícího Middlesbrough získal londýnský celek gólmana Rosse Turnbulla a z Manchesteru City přišel útočník Daniel Sturridge.

Na otázku, zda je jeho cílem první vítězství Chelsea v Lize mistrů, Ancelotti s úsměvem odvětil: "Proto jsem tady." Od vedení klubu však prý v tomto směru nemá žádné podmínky. Ancelotti bude usilovat i o prvenství v anglické lize. "Uděláme maximum pro to, abychom vyhráli obě trofeje," řekl italský kouč.

Zdůraznil, že není nervózní z toho, že je pátým trenérem týmu během pěti let. "Neobávám se. Jsem šťastný, že mám tuto příležitost," dodal.

Správný muž

Podle Petra Čecha je Ancelotti "pro klub tím správným mužem". "Doufejme, že bude úspěšný a zůstane aspoň sedm let," řekl brankář v rozhovoru, který v pondělí otiskl list The Independent. "Když se podíváte na Ancelottiho bilanci, říkáte si, že nemůžete udělat chybu, když ho jmenujete trenérem."

Čech také zdůraznil týmového ducha Chelsea. "Týme je silný. I v těžkých dobách jsme se vždy zvedli a to bude pro nového trenéra velká pomoc," řekl.

I když se v britském tisku hodně hovořilo o odchodu portugalských hráčů Deka a Ricarda Carvalha do Interu Milán, Ancelotti jejich odchod dnes nepotvrdil. Po dovolené se také hodlá sejít s ukrajinským útočníkem Andrejem Ševčenkem, který sice minulou sezonu hostoval v AC Milán, ale stále je hráčem Chelsea.

Ševčenko by se měl vrátit do Kyjeva

"O jeho budoucnosti budeme mluvit, až se 9. července vrátí z dovolené. Pak se rozhodneme, co je nejlepším řešením pro něj a pro nás," prohlásil Ancelotti. Dvaatřicetiletý Ševčenko přestoupil do Chelsea před třemi lety za 30 miliónů liber, ale neprosadil se. Nyní by se údajně chtěl vrátit do Kyjeva.

Ancelotti během tiskové konference mluvil lámanou angličtinou a při složitějších otázkách využíval tlumočení. Na dobré náladě mu to však neubralo. "Budu se učit dál a příště to bude lepší," slíbil novinářům.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..