Arsenal - Newcastle 2:1Rosický znovu zářil, Arsenal vydřel výhru v páté minutě nastavení

Londýn

V páté minutě nastavení rozhodli fotbalisté Arsenalu o vítězství v dohrávce 28. kola Premier League 2:1 nad Newcastlem. Rozhodující gól vstřelil Vermaelen. Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický patřil k nejlepším hráčům na hřišti a založil akci, z níž padl vyrovnávací gól. Arsenal je po vítězství čtvrtý s jednobodovou ztrátou na třetí Tottenham.

Tomáš Rosický z Arsenalu (vlevo) bojuje o míč s Cheickem Tiotem z Newcastlu.

Arsenal v posledních týdnech zažívá velmi úspěšné období. A to i přesto, že byl vyřazen z Ligy mistrů. V základní sestavě nastoupil Tomáš Rosický, který několik hodin před výkopem podepsal s londýnským celkem nový kontrakt. Společně se svými spoluhráči však musel přihlížet úvodnímu gólu, který vstřelili hosté. Demba Ba vybojoval míč pro Ben Arfu, Francouz si zasekávačkou udělal místo v pokutovém území a přesně mířenou střelou k bližší tyči poslal Newcastle do vedení.

Odpověď Arsenalu přišla hned v následující minutě. Celá akce začala u Rosického, který vyslal do útoku po pravé straně Walcotta. Anglický reprezentant přihrál do pokutového území Van Persiemu, který se nemýlil.

Rosický mohl přidal druhý gól

Ve druhé půli tlak Kanonýrů sílil. Mozkem londýnského celku byl stejně jako v několika posledních zápasech Rosický, který rozdával přesné přihrávky pro Walcotta, Van Persieho či Artetu. Navíc bojovným výkonem strhával spoluhráče k napadání a sám se dostával do gólových šancí. Po půlhodině hry vystřelil netradičně hlavou a v 67. minutě měl svou největší příležitost. Kolmicí poslal do pokutového území Walcotta, který mu vrátil do ideální střelecké pozice, Rosický však selhal.

Rozhodnout mohl také v 78. minutě Van Persie, když se dostal po zaváhání hostujících fotbalistů sám před gólmana Krula. Sedmadvacátý gól v Premier League ale Nizozemec nepřidal, balón skončil mimo. Osm minut před koncem zívala prázdná brána před Gervinhem, ani útočník Pobřeží slonoviny také minul. Rozhodnutí nakonec přišlo v páté minutě nastavení. Z pravé strany nacentroval Walcott, balón propadl k Varmaelenovi, který doklepl míč do odkryté brány.

Arsenal je po zisku tří bodů na čtvrté příčce a na třetí pozici, která zaručuje přímý postup do příštího ročníku Ligy mistrů, ztrácí jeden bod.