Arsenal - Southampton 6:1Chelsea s Čechem ztratila, Kanonýři parádně přejeli Southampton

Vypadalo to, jako by si Arsenal pozval Southampton na stadión Emirates na střelecké cvičení. Kanonýři v utkání čtvrtého kola anglické Premier League dostáli své přezdívce a nasázeli nemohoucímu soupeři šest branek při výsledku 6:1. Gunners díky tomu poskočili na třetí místo tabulky. Suverénní byl i Manchester United, který převálcoval Wigan 4:0. Zato vedoucí Chelsea zaváhala s QPR a po bezbrankové remíze přišla o první letošní body.

Lukas Podolski z Arsenalu slaví se spoluhráčem Coquelinem gól proti Southamptonu.

Vše načal nešťastným vlastním gólem v 11. minutě Jos Hooveld, který chtěl odkopnout míč z brankové čáry, ale udělal to tak nešikovně, že domácím pomohl do vedení. Arsenal byl od počátku aktivnější, dral se do zakončení, ale další gól přidal až po půlhodině hry. To z přímého kopu zakroutil míč parádně Lukas Podolski a skóroval vůbec poprvé na Emirates.

A pak to šlo jako na drátkách. Ve 35. minutě přidal další trefu střelou z pravé strany Gervinho, dvě minuty nato si fanoušci Gunners zařvali počtvrté. Znovu díky „vlastňáku“, který tentokrát zařídil Nathanile Clyne. Za vším stál aktivní Kieran Gibbs, jehož křižnou přihrávku Clyne tečoval za záda bezmocného gólamana Kelvina Davise.

Southampton byl v tu chvíli zralý na ručník a zdálo se, že se hostující hráči nemohou dočkat hvizdu, který jim umožní na chvíli se schovat v šatnách. Ale těsně předtím, než se ozvala píšťalka, vykřesal jiskřičku naděje Daniel Fox, který ve 45. minutě po nejistém zákroku gólmana Szczesného snížil na 1:4.

Tahle jiskřička ale vatru nezapálila, Arsenal i po přestávce pokračoval v suverénním výkonu, který korunoval dalšími dvěma góly.

Pátou trefou v 71. minutě zařídil opět Gervinho, ovšem tenhle gól by měl nést spíše podpis Aarona Ramseyho, který obelstil obránce Clynea i gólmana Davise a naservíroval Gervinhovi míč doslova jako na stříbrném podnose - přímo na brankovou čáru. Šestou branku pak v poslední minutě utkání přidal náhradník Theo Walcott, který poslal do branky vyraženou střelu Thomase Vermaelena.

United se rozjížděli pomalu

Manchester United se doma proti Wiganu rozjížděl pomalu. V první půli domácí neskórovali, zato si vše vynahradili měrou vrchovatou po přestávce. Nejdříve se v 50. minutě trefil Paul Scholes, po více než hodině hry pak v rychlém sledu přidali další branky Javier Hernandez a Alexander Buttner.

Závěrečnou čtvrtou trefu pak přidal Nicky Powell, určil konečnou podobu výsledku a zajistil deja vu pro Wigan. Tenhle tým zažívá podobné zápasy proti velkým favoritům pravidelně. Vždy dlouho drží příznivé skóre a sahá po bodech, pak ale přijde několik rychlých tref a vyrovnaný zápas se promění v těžkou porážku. Na Old Trafford to byl zase stejný příběh...

Narozdíl od Arsenalu a United se trápila Chelsea, která se nedokázala prosadit na hřišti Queens Park Rangers. Čech si tak sice připsal čisté konto, jenže Chelsea zároveň ztratila první body v sezóně.

Body ztratil v souboji se Stoke i mistrovský Manchester City. Úřadující šampióni museli dohánět manko po trefě domácího Petera Crouche, to se jim povedlo gólem Javiho Garcíi. Jenže pak už se nedokázali prosadit a podruhé v sezóně remizovali.

V závěrečném sobotním utkání se rozešly smírně Sunderland s Liverpoolem po výsledku 1:1. Liverpoolští vstoupili do sezóny katastrofálně, po třech zápasech měli na kontě jediný bod a chtěli tak v Sunderlandu bodovat. Přestože měli herní převahu, skóre otevřel v první půli Sunderland díky trefě Stevena Fletchera. To na chvíli sebralo hostům vítr z plachet, ale brzy už Liverpool znovu útočil. Jenže byl bezzubý a mrhal šancemi. Až v 71. minutě se trefil Luis Suarez. Další branku už hosté nepřidali, a tak opět ztratili a v tabulce jsou až sedmnáctí.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:
Norwich - West Ham United 0:0
Arsenal - Southampton 6:1 (35. a 71. Gervinho, 11. vlastní Hooiveld, 31. Podolski, 37. vlastní Clyne, 88. Walcott - 45. Fox)
Aston Villa - Swansea 2:0 (16. Lowton, 88. Benteke)
Fulham - West Bromwich 3:0 (32. a 45. z pen. Berbatov, 89. Sidwell)
Manchester United - Wigan 4:0 (51. Scholes, 64. Hernández, 66. Büttner, 82. Powell)
Queens Park Rangers - Chelsea 0:0
Stoke - Manchester City 1:1 (15. Crouch - 35. García)
Sunderland - Liverpool 1:1 (29. Fletcher - 71. Suarez)