Liverpool - West Bromwich 0:2Gerrard zahodil penaltu a Liverpool doma prohrál s West Bromwichem

Neproměněná penalta kapitána Stevena Gerrarda odstartovala pohromu fotbalistů Liverpoolu, kteří doma prohráli v dohrávce 26. kola anglické ligy s West Bromwichem 0:2 a klesli za svého soupeře na deváté místo tabulky. Hosté v Premier League nevyhráli šest předchozích zápasů, tentokrát se dočkali díky gólům Garetha McAuleyho a Romelua Lukakua z poslední desetiminutovky.

Liverpoolský kapitán Steven Gerrard reaguje po neproměněné penaltě proti West Bromwichi.

McAuley otevřel hlavou skóre jen čtyři minuty poté, co Steven Gerrard neproměnil v 77. minutě penaltu za faul. Brankář Ben Foster střelu domácí hvězdy vyrazil. Devatenáctiletý belgický útočník Lukaku zpečetil výsledek desátým gólem v sezóně v nastavení.

Liverpool si v generálce na utkání Evropské ligy s Petrohradem pokazil domácí ligovou bilanci z poslední doby; předchozí tři zápasy na Anfield Road vyhrál s celkovým skóre 12:0.