Rubriky:

Anglie

Mourinho se mnou nekomunikuje, stěžuje si Kalas. Chce v Chelsea hrát

6. února 2014 12:53 - Londýn

Český obránce Chelsea Tomáš Kalas se ocitl v paradoxní situaci. V zápasech londýnského týmu nenastupuje, přitom trenér José Mourinho odmítl všechny zimní nabídky, protože prý dvacetiletého fotbalistu potřebuje. Další velkou komplikací pro olomouckého odchovance je, že s ním portugalský kouč osobně prakticky nemluví.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Bude se to znovu řešit v létě. Obránců momentálně nemáme zase tolik. Teď mi bylo řečeno, že pokud nepřijde další , tak mě odejít nenechají, protože se mnou počítají. Na jednu stranu mi to imponuje, ale na druhou bych radši někde pravidelně hrál. Teď ale budu dávat všechno tréninku a dělat i spoustu věcí navíc, abych byl připravený," řekl Kalas v rozhovoru na webu Olomouckého deníku.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Před sezónou se vrátil do Chelsea po dvouletém hostování v nizozemském Arnhemu, kde nastupoval pravidelně. V Anglii si Kalas zahrál jen několik závěrečných minut v říjnovém pohárovém duelu s Arsenalem. Na další šanci čeká i kvůli tomu, že o velkou část podzimu ho připravila naštípnutá lýtková kost.

"Až nastoupím, tak uvidím, jestli jsem něco ztratil, nebo naopak. Je pravda, že trénuju s jedním z nejlepších mužstev na světě. A dává mi to hodně. Já si osobně ale myslím, že už je to málo. Tady mě všichni přesvědčují a uklidňují, že ať bych odsud šel kamkoliv, tak to pro mě bude jedině jednodušší. Je pravda, že tréninky jsou kvalitní, zvlášť když mužstvo šlape jako teď. Uvidíme, co se stane po sezoně," přemítal Kalas.

Nastupovat příliš nemůže ani za B-tým Chelsea. "S rezervou je to tady trochu složitější. Rezerva hrává většinou své zápasy před těmi našimi. Kdybych šel hrát v pátek za rezervu a někomu z obránců se v sobotu nebo neděli na tréninku něco stalo, tak by trenér se mnou nemohl počítat. Momentálně jsem v pozici prvního hráče do obrany, který doplňuje sestavu," vysvětlil stoper nebo krajní bek, jehož spoluhráčem je i brankář Petr Čech.

O nabídky neměl nouzi

S trenérem Mourinhem, který mu před sezónou slíbil až dvacet soutěžních zápasů, si o své momentální situaci příliš nepopovídá. "Nevím, jak s ostatními, ale se mnou se moc nebaví. Já jsem v kontaktu hlavně s asistentem, který mě před časem vedl v juniorce Chelsea. K tomu mám z toho realizačního týmu nejblíže," přiblížil Kalas.

V zimním přestupovém období prý neměl o nabídky nouzi. "Možných variant bylo docela dost. Ale veškerá jednání zkrátka ztroskotala na tom, že Mourinho řekl na všechny nabídky ne," dodal talentovaný zadák.

V Londýně se nedávno sešel i s novým trenérem národního mužstva Pavlem Vrbou, jenž mu naznačil, za jakých podmínek může rozšířit dosavadní jeden start za seniorskou reprezentaci. "Ve zkratce mi řekl, že pokud budu hrát, tak se mnou určitě počítá. Zároveň ale řekl, že ti, kdo nebudou nastupovat v klubech, to budou mít u něj v reprezentaci hodně těžké. Je to logické. Byla to pro mě jasná informace," dodal Kalas.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..