Anglie

Southampton - Arsenal 4:0

Saints deklasovali Čechův Arsenal

26. prosince 2015 22:44 - Southampton

Fotbalisté Southamptonu rozdrtili v 18. kole anglické Premier League Arsenal i s Petrem Čechem v brance 3:0 a ukončili jeho prosincovou 100% úspěšnost.

Sport.cz s použitím ČTK/AP

Nizozemský brankář Maarten Stekelenburg se vrátil do sestavy Saints a jistým výkonem podržel svůj tým. Po čtvrt hodině bez potíží zakročil proti Monrealovi. O několik minut později se na opačné straně opřel do míče Cuco Martina a obstřelil bezmocného Petra Čecha. Kanonýři po inkasované brance ožili a začali dotírat na obranu domácích. V rychlém sledu měl dvě příležitosti Walcott, ale ani v jednom případě branku neohrozil. Ke konci se řítil na Čecha osamocený Long, avšak přestřelil.

Swansea - West Bromwich 1:0

Na začátku druhé půle zachránil další londýnskou pohromu hvizd rozhodčího kvůli ofsajdovému postavení, jenže vzápětí stejně navýšil Long. Po hlavičce domácího kapitána Fonteho už to bylo 3:0. Arsenal se snažil snížit, ovšem nepřesnou hrou se zbytečně připravoval o balón. V úplném závěru přidal svůj druhý gól irský útočník Long a završil na konečných 4:0. Svěřenci kouče Koemana tak po pěti nezdarech konečně naplno bodovali. Český reprezentační gólman si na překonání rekordu v počtu vychytaných nul musí počkat.