Rubriky:

Reprezentace

Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

17. září 2020 11:12 - Curych

Čeští fotbalisté zůstali v prvním žebříčku reprezentací mezinárodní federace FIFA po koronavirové přestávce na 45. místě. V čele jsou nadále Belgičané před Francií, Brazílií a Anglií.

 

Radovan Stoklasa, Reuters

Evropské národní týmy rozehrály v září druhý ročník Ligy národů, na ostatních kontinentech se žádné jiné soutěžní zápasy neodehrály. V Evropě šlo o první reprezentační duely v tomto kalendářním roce.

Češi v úvodu Ligy národů zvítězili na Slovensku 3:1, ale poté muselo jít mužstvo kvůli výskytu koronaviru u dvou členů realizačního týmu do karantény. Původní výběr nahradilo narychlo poskládané mužstvo, které podlehlo Skotsku 1:2.

Hráči českého týmu se radují z gólu proti Slovensku.

Václav Šálek, ČTK

V novém vydání žebříčku si z českých soupeřů v Lize národů pohoršili Slováci o čtyři příčky a klesli na 36. pozici. Skotové se posunuli o místo vpřed a jsou 49., Izrael zůstal na 93. příčce.

V žebříčku se změnila pozice až na pátém místě, kam se po výhrách nad Chorvaty a Švédy posunuli Portugalci. Tým kolem hvězdného útočníka Cristiana Ronalda si polepšil o dvě pozice.

Největšími skokany v žebříčku se stali Rusové, kteří se výhrami nad Srbskem a Maďarskem posunuli o šest pozic na 32. místo.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.