Fotbalistům do 17 let semifinále ME uniklo

VADÚZ

Českým fotbalistům se nepovedlo postoupit do semifinále mistrovství Evropy. V závěrečném utkání základní skupiny B dnes remizovali bez branek s Řeckem a zaostali o dva body za druhým týmem tabulky Tureckem, které podlehlo 1:2 Anglii.

Češi (v červených dresech) brání během utkání s Tureckem.

Svěřenci trenéra Jiřího Štola, kteří předtím s Turky hráli 1:1, obsadili na šampionátu v Lichtenštejnsku šesté místo.

Zápas s Řeckem přinesl řadu šancí, ale žádná gólem neskončila. V prvním poločase měli čeští hráči navrch, zrazovala je však nepřesná koncovka. Po pauze se hra vyrovnala a ve 62. minutě obránce Twardzik vykopl míč z prázdné branky. Vzápětí doplatil další stoper Kalas na šlapák a byl vyloučen, přesto mohli oslabení Češi dát gól. Hurkova střela z malého vápna se otřela o břevno.

Poté přišel Štolův výběr i o gólmana Veselého, jenž musel být po srážce s Twardzikem odnesen na nosítkách. V samém závěru zahodil velkou šanci Řek Katidis, jenž přestřelil prázdnou branku.

Ve čtvrtečním semifinále se střetnou Francie - Anglie a Španělsko - Turecko.

Skupina B
Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 17 let v Lichtenštejnsku:
Skupina A
Branky: 34. Seabrook, 39. Bolland, 55. Byfuglien, 60. Versteeg - 12. Couture, 28. Marleau. Střely na branku: 27:18. Diváci: 22.224. Konečný stav série: 4:0.
Eschen-Mauren: Švýcarsko - Francie 1:3 (1:0)
Vadúz: Španělsko - Portugalsko 2:0 (0:0).
Vadúz: Turecko - Anglie 1:2 (1:1),
Eschen-Mauren: ČR - Řecko 0:0.
ČK: 66. Kalas (ČR). Rozhodčí: Norris (Skot.).
Sestava ČR: Veselý (74. Adamuška) - Kalas, Plšek, Krátký, Hurka - Kučera, Česlák (67. Mižič), Hybš, F. Twardzik - Haša (51. Štancl), Mariotti.
Semifinálové dvojice (27. května): Francie - Anglie, Španělsko - Turecko.