Rubriky:

Reprezentace

Česká jedenadvacítka se na ME utká se Španěly, Anglií a Ukrajinou

9. listopadu 2010 16:00 - AALBORG

Čeští fotbalisté do 21 let se v červnu na závěrečném turnaji mistrovství Evropy v Dánsku utkají ve skupině B se Španělskem, Anglií a Ukrajinou, s níž za týden sehrají přípravné utkání v Uherském Hradišti. Rozhodl o tom los v Aalborgu. Ve skupině A se střetnou Dánsko, Bělorusko, Švýcarsko a Island.

 

Radek Petrášek, ČTK

Češi byli zásluhou vydařené kvalifikace, v níž ztratili jen dva body po remíze s Německem, nasazeni společně s domácím Dánskem do čela skupin. Všechny tři své zápasy tak sehrají ve Viborgu a vyhnou se cestování. Nejprve se v neděli 12. června střetnou s Ukrajinou, další utkání je čeká ve středu 15. června s Španělskem a v neděli 19. června zakončí skupinu proti Anglii.

Los přisoudil českému výběru velmi silnou skupinu hned se dvěma fotbalovými velmocemi. S Anglií se Češi utkali i při své poslední účasti na ME jednadvacítek v roce 2007 a uhráli s ní bezbrankovou remízu. Při posledním vzájemném utkání v listopadu 2008 však prohráli 0:2 a připsali si dosud poslední porážku. V následujících třinácti duelech již přemožitele nenašli.

Prohráli i poslední souboj s Ukrajinou v kvalifikaci o ME 2009, když v Uherském Hradišti podlehli 0:1. Na stejném místě se mohou za týden pomstít v přípravném utkání, které mají s Ukrajinou domluvené již delší dobu a budou si tak moci otestovat formu soupeře půl roku před šampionátem.

Pouze zápasy se Španělskem se jednadvacítce v posledních letech vyhýbaly. Naposledy se s ním čeští mladíci setkali na ME 2000, kde uhráli remízu 1:1. Předtím čtyřikrát prohráli. Se Španěly se na jaře utká také seniorská reprezentace v kvalifikaci o EURO 2012.

Ze skupin postoupí do semifinále šampionátu dva celky. Zároveň se bude bojovat i o účast na olympijských hrách v Londýně 2012, kam z Evropy postupují tři týmy. Záleží tak i na tom, jak dopadne pořadatelská Anglie, která má účast v Londýně jistou.

Pokud Angličané projdou ze skupiny do semifinále, všichni ostatní semifinalisté o olympiádu nepřijdou. Pokud však Anglie vypadne, pak budou muset poražení semifinalisté sehrát zápas o třetí místo v den finálového klání, tedy 25. června v Aalborgu. V případě anglického postupu se o třetí místo nehraje.

Losování se zúčastnila také tříčlenná česká delegace tvořená hlavním vedoucím jednadvacítky Rudolfem Baťou, technickým vedoucím Ivem Sekerkou a trenérem týmu Jakubem Dovalilem.

Program skupin závěrečného turnaje ME fotbalistů do 21 let
Skupina A (Dánsko, Švýcarsko, Bělorusko, Island):
Sobota 11. června: Dánsko - Švýcarsko (Aalborg), Bělorusko - Island (Aarhus).
Úterý 14. června: Švýcarsko - Island (Aalborg), Dánsko - Bělorusko (Aarhus).
Sobota 18. června: 20:45 Island - Dánsko (Aalborg), Švýcarsko - Bělorusko (Aarhus).
Skupina B (ČR, Ukrajina, Španělsko, Anglie):
Neděle 12. června: ČR - Ukrajina (Viborg), Španělsko - Anglie (Herning).
Středa 15. června: ČR - Španělsko (Viborg), Ukrajina - Anglie (Herning).
Neděle 19. června: 20:45 Anglie - ČR (Viborg), Ukrajina - Španělsko (Herning).
Semifinále:
Středa 22. června: vítěz skupiny B - druhý ze skupiny A (Viborg), vítěz skupiny A - druhý ze skupiny B (Herning).
Případné utkání o 3. místo:
Sobota 25. června v Aalborgu.
Finále:
Sobota 25. června 20:45 v Aarhusu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace