Rubriky:

Reprezentace

Hrajeme jako Real Madrid. Moc nebráníme, přiznává Sivok

9. února 2011 08:06 - PULA

Do české reprezentace se obránce Tomáš Sivok vrátil po půlroční pauze. Možná dříve, než sám čekal. Od operace předního zkříženého vazu v levém koleně už odehrál osm zápasů za Besiktas Istanbul a věří, že bude platný i národnímu týmu.

 

Petr Horník, Právo

„Jsem rád, že jsem zpátky,“ říká. „Návrat do nároďáku byl jedním z mých cílů po zranění. A tajně jsem si přál, abych ještě před Španělskem aspoň jeden zápas odehrál,“ řekl sedmadvacetiletý fotbalista. „Od turnaje v Americe jsem v reprezentaci nebyl a těšil jsem se na kluky,“ přiznal.

Ví, že mu ještě chybí větší zápasová praxe, ale fyzicky se cítí na jedničku. „Člověk si na to zase zvyká. V Besiktasi zrovna moc nebráníme, takže je to tak daleko náročnější. Někdy tam na to zůstaneme ve dvou,“ usmívá se.

Borci kalibru Gutiho, Quaresmy a dalších zrovna bránění v lásce nemají. „Jsme hodně útočně laděný mančaft. Každý má rád míč. Hrajeme takový styl jako Real Madrid: krátké přihrávky ve středu hřiště. S tím ale přicházejí i ztráty míče a pro nás dva vzadu to tam někdy pořádně hoří,“ líčí Sivok.

Guti má prý českou mentalitu

„Bránit u nás umí skoro každý, ale otázka je, jak se komu chce. I lidi hráče ženou jen dopředu. Když dáte přihrávku do strany nebo dozadu, začnou okamžitě pískat. Fanoušci si daleko víc užijí výhru 4:3 než 1:0, kterou bych bral radši já… Vzadu to prostě hrajeme na riziko s tím, že dáme víc gólů než soupeř,“ podotýká k taktice Besiktase.

Jinak s největšími hvězdami vychází v pohodě. Blíž má ke Španělovi Gutimu, někdejší ikoně Realu Madrid. „Má skoro českou mentalitu. Je to kliďas, rád si dá pivko. Od trenéra má jako jediný povolena dvě malá piva k obědu v tréninkovém centru. Je zvyklý, dává si je každý den,“ říká Sivok o slavném spoluhráči.

Německý kouč Schuster hráče nehlídá. „Je hodně benevolentní. Žádný diktátor. Ale o to víc chce po každém maximum na hřišti,“ přibližuje Sivok. „Když měl Guti v závěru roku bouračku a naměřili mu 2,7 promile, poté co to v protisměru narval do autobusu, Schuster to ani nijak hrozně neřešil. On taky jako hráč nebyl žádný svatoušek…“

Jan Krůta, Pula, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace