Rubriky:

Reprezentace

Ostudu jsme neudělali. Teď budeme v roli Španělů my, říká Pospěch

29. března 2011 08:45 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Přestože čeští fotbalisté týden žili zápasem s mistry světa Španěly, obránce Zdeněk Pospěch vylučuje, že by kvůli tomu k úternímu utkání s Lichtenštejnskem přistoupili lehkovážněji. O podcenění outsidera prý nemůže být řeč, protože národní tým dobře ví, že už si v evropské kvalifikaci nemůže dovolit žádné klopýtnutí. Každý duel s jiným soupeřem než Španělskem je už teď podle Pospěcha klíčový.

 

Petr Horník, Právo

"Nějaké podcenění vůbec nehrozí, poněvadž si dobře uvědomujeme, že tyhle zápasy proti ostatním mančaftům kromě Španělska jsou klíčové. Nemůžeme si s nimi dovolit ztrácet," řekl novinářům Pospěch.

Češi jsou po polovině kvalifikační skupiny druzí s šestibodovou ztrátou na Španělsko a na první místo už těžko dosáhnou. Před třetím Skotskem a čtvrtou Litvou drží dvoubodový náskok, pobaltský celek však má zápas k dobru. "Oba dva ty týmy jsou na tom stejně, myslím, že mají podobnou výchozí pozici. Rozhodne se mezi námi třemi," mínil Pospěch.

Tomáš Sivok gratuluje střelci úvodního gólu v utkání proti Španělsku Jaroslavu Plašilovi.Po gólu Jaroslava Plašila to s českým týmem ve Španělsku vypadalo optimisticky.foto: Reuters

Věří, že český celek ve zbytku kvalifikace "nakopne" solidní výkon ze Španělska. Reprezentanti prohráli na půdě mistrů světa až po boji 1:2. "Jsme rádi, že jsme neudělali ostudu, ale stejně nic nemáme, žádné body. Může nás to nakopnout, ale hlavní pro nás je, abychom to zvládli a vyhráli. Doma nesmíme ztrácet body, což se nám už jednou stalo a sami jsme si ztížili situaci. Teď musíme zákonitě vyhrát," uvedl obránce FC Kodaň, který po sezoně zamíří do bundesligové Mohuče.

Po poločase ve Španělsku věřil v dobrý výsledek

Když Češi ve Španělsku vedli v poločase 1:0, začal Pospěch věřit, že by mohli uhrát dobrý výsledek. "Když jsme přežili první poločas, říkal jsem si, že je to super rozehrané, a věřil jsem, že něco urveme. I když jsem očekával, že oni jsou na to zvyklí, že i když prohrávají, pořád hrají svou hru a ani nejsou moc nervózní. Myslím, že kdybychom ještě aspoň deset minut udrželi vedení, minimálně bod bychom přivezli," prohlásil Pospěch.

Na španělské půdě se v této sezoně představil už s Kodaní, s kterou prohrál na hřišti Barcelony 0:2. V domácí odvetě pak dánský mistr vyválčil s favoritem, jehož osu tvoří španělští reprezentanti, cenný bod za remízu 1:1.

Zdeněk Pospěch (vlevo) se snaží odebrat míč Franzi Brugmeierovi z Lichtenštejnska.Čechy nyní čeká souboj s Lichtenštejnskem. Zdeněk Pospěch si už proti tomuto soupeři v prvním utkání zahrál.foto: ČTK/AP/Ennio Leanza

"V Barceloně to bylo podobné, ale přece jen máme v klubu zažité, že hrajeme trošku výš obranu. Barcu jsme napadali, vychází to z filozofie klubu. Domácí zápas byl zase něco jiného, před našimi diváky jsme museli hrát ofenzivnější fotbal," srovnával Pospěch.

Proti Lichtenštejncům se Češi ocitnou v roli Španělů a budou dobývat soupeřovu obrannou tvrz. "Zápas proti Lichtenštejnsku bude prakticky obrácený. Oni k nám přijedou se stejnou taktikou, jakou jsme hráli ve Španělsku," řekl Pospěch. "Budou chtít bránit a chodit do rychlých protiútoků. Musíme se tomu přizpůsobit. Máme natolik zkušený tým, že to pro nás není zas takový problém," uvedl.

Těší ho, že se reprezentační duel odehraje poprvé v historii v Českých Budějovicích. "Myslím, že je to dobrá myšlenka točit stadiony, aby se reprezentace dostala do různých měst. Pokud přijde plný stadion, je to pořád lepší, než kdyby se hrálo někde v Praze, kde přijde poloprázdný stadion. Stadionek je tady menší, ale pěkný a útulný. Když bude plný, bude pěkná atmosféra," dodal Pospěch.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace