Rubriky:

Reprezentace

Baroš: Že jsou Rumuni favority? Ať to dokážou

9. října 2004 10:45 - PRAHA

Především smůlu vidí za střeleckou mizérií české fotbalové reprezentace útočník Milan Baroš. Forvard Liverpoolu před kvalifikačním duelem s Rumunskem upozorňuje, že tým si dokáže vytvořit šance, jen branka je zatím zakletá. "Nemluvme o špatných chvilkách, o těch můžeme hovořit, když se nám nepodaří vyhrát dalších pět utkání," říká v rozhovoru pro Právo.

Po famózních výkonech na EURO jste všude víc na očích, hodně věcí se změnilo: rozešel jste se i s přítelkyní. Jak se vám nyní žije v Liverpoolu o samotě?
Prožívám něco nového. Musel jsem se třeba naučit si vyprat. Občas se vrhnu do kuchyně a něco si přichystám. A když nemám na vaření náladu, zajdu na večeři. Eva se o mě postarala, ale říkám si, že život jde dál.

Jak nyní vnímáte svou roli v Liverpoolu?
Nechci říkat, že jsem úplně spokojen. Když nehrajete od začátku velké zápasy s Chelsea nebo na Manchesteru... Nenastupuji sice málo, ale víc utkání by mi prospělo. Když jednou nedáte gól a příště nehrajete, není to zrovna dobré na psychiku. Každý zápas se prostě nepovede! Kdybych hrál zle čtyřikrát v řadě, neřekl bych nic.

Takže ani nyní vás nemrzí, že jste neodešel jinam?
Chtěl jsem do Barcelony, to je však spíš dětský sen. Za každou cenu odcházet nechci.

Dnes jdete na Rumuny. Klíčový zápas kvalifikace, že? Musíte vyhrát.
Ztratit po Nizozemsku i s nimi a nabrat dvanáctibodový odstup, to by asi nebylo to pravé. Ale pořád hrajeme v kvalifikaci teprve druhé utkání, stát se může cokoliv.

Tým naposledy skóroval v Portugalsku ve čtvrtfinále s Dány. Necítíte už blok?
Já si myslím, že je v tom jen smůla. Horší by bylo, kdybychom si šance vůbec nevypracovali, ale to se nestává. Jenže místo gólu trefíme třeba břevno. Nemluvme o špatných chvilkách, o těch můžeme hovořit, když se nám nepodaří vyhrát dalších pět utkání. Já se nyní cítím dobře.

Co víte o Rumunech?
Mají dobré individuality. Musíme být důrazní v koncovce, nic nepodcenit, soustředit se na každý kop. Uvidíme, s čím přijde trenér Brückner. Ale musíme hrát na výhru.

Nemáte dojem, že po porážce v Amsterdamu a odchodu Nedvěda ztratil český tým respekt? Rumuni například tvrdí, že přijeli jako favoriti.
Ano, odešel nejlepší hráč Evropy, kterého každý obdivoval. Ale ať ta silná slova dokážou na hřišti.

Viktor Nosek, Sport.cz, Právo

Zrušit